menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 24-11-2007, 11:03
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie Psychologia forum


Dziewczyny w barze poddaly mi myśl .Że jest to zjawisko naprawdę ciekawe Obserwuję sobie wydarzenia na naszym forum,obserwuje rowniez własne reakcje ,które ,przyznam czasem mnie zadziwiają .I zastanawiam się jak to dziala...
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #2  
Nieprzeczytane 24-11-2007, 11:12
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 036
Domyślnie

A jakie reakcje masz na myśli ,Małgosiu.Jesteś sobą po prostu ..
  #3  
Nieprzeczytane 24-11-2007, 11:21
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Tak ale to co mną miota od czasu do czasu w zw .ze zwiazkiem mnie zaskakuje....bywa .Ale mialo być o psychologii forum ,a nie mojej hę.Teraz idę oddać sie czynnosciom domowo -towarzyskim .przemysle "wstepniak" i poźniej przyjde rzucic garsc zlotych mysli.moze cos się w miedzy czasie rozwinie.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #4  
Nieprzeczytane 24-11-2007, 11:35
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 036
Domyślnie

Psychologia forum - moja myśl złota ,przed udaniem się w kierunku pieleszy domowych..
Otóż to konglomerat zróżnicowanych osobowości,które są niezwykle widoczne poprzez anonimowe pisanie..Z grubsza można już określić,jakie cechy posiada każda jednostka na forum...
Oczywiście wszyscy mówimy o demokracji..ale...
Demokracja to sprawowanie rządów poprzez dyskusje, ale efektywna jest tylko wtedy, kiedy dyskusje udaje się uciszyć. Clement Attlee
I tu jest kwint oraz esencja tego zjawiska ,o którym piszą niektórzy..
  #5  
Nieprzeczytane 24-11-2007, 11:37
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Otoz to konglomerat zróznicowanych osobowosci -zgoda ,ale czy równiez zróznicowanych kreacji?????
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #6  
Nieprzeczytane 24-11-2007, 11:40
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Psychologia forum - moja myśl złota ,przed udaniem się w kierunku pieleszy domowych..
Otóż to konglomerat zróżnicowanych osobowości,które są niezwykle widoczne poprzez anonimowe pisanie..Z grubsza można już określić,jakie cechy posiada każda jednostka na forum...
z ta anonimowością nie do końca jest tak.
Niektórzy,tak jak ja na ten przykład,wcale nie są już tak anonimowi jak inni.
Myślę,że prawdziwa szczerość mogłaby zaistnieć,gdyby wszyscy anonimowość zachowali.
__________________
  #7  
Nieprzeczytane 24-11-2007, 11:41
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 036
Domyślnie

Kreacja - to pytanie nie dla mnie..Ja się nie kreuję niestety.A szkoda,bo zostałam już rozpoznana w mojej wsi,zanim jeszcze ukazały się zdjęcia..
Wyobrażacie sobie,jak koło gospodyń wiejskich skomentowałoby wszelkie moje żałosne próby autokreacji ?
Szkoda ,swoją drogą..
Muszę szalenie uważać,aby nie obszczekiwać ślubnego,który jest tu postacią znaną,poniekąd...On i pies sołtysa,oraz koń wójta..
  #8  
Nieprzeczytane 24-11-2007, 11:44
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie

Też się nie kreuję,za bardzo się, byłam ,obnażyłam..
__________________
  #9  
Nieprzeczytane 24-11-2007, 11:45
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 036
Domyślnie

Ewa,nie ma szczerości przy pełnej anonimowości.To forum jest wyjątkowo szczere.Czasami tylko ktoś ''ma zamiary '' ..i to widać.Z kreacją spotkałam się na innym forum.Rozmawiałam z osobami kilkoma,nie wiedząc ,że to cały czas nick wielogłowy..
A ja nie lubię gadania z hydrą..
  #10  
Nieprzeczytane 24-11-2007, 11:50
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Ja też się nie kreuję jak wiecie -ale nie chodzi mi o nicki wieloglowe tylko o podświadoma kreację ....Szczerosc tak -ale powiedzcie mi czy to czasami nie jest zbyt ryzykowne .Czy tu na naszym naprawdę wyjątkowym forum szczerosć jednych nie rózn się tak bardzo od szczerosci innych (osobowosci0 ,ze wynikaja z tego rozne nieporozumienia .Czy czasem nie uciekamy w "nieszczera"poprawnosc ,bo okazuje się ,ze slowa napisane bez zlych intencji natomiast szczerze sa odbierane zupelnie niezgodnie z intencja autora??? Hę I ile późniejz tego wynika rozmaitosci nieprzewidzianych..
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #11  
Nieprzeczytane 24-11-2007, 11:58
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
szczerosć jednych nie rózn się tak bardzo od szczerosci innych (osobowosci0 ,ze wynikaja z tego rozne nieporozumienia .Czy czasem nie uciekamy w "nieszczera"poprawnosc I ile późniejz tego wynika rozmaitosci nieprzewidzianych..
rozmowa "pisana"różni sie bardzo od tej mówionej,stąd mogą wynikać pewne nieporozumienia,które nie muszą mieć nic wspólnego z nie lub szczerościa...../okropnie to zagmatwałam,ale mam nadzieję,że wiecie o co mi chodzi/
Nieszczerość poprawna?to własnie kojarzy mi się z kreowaniem siebie.
__________________
  #12  
Nieprzeczytane 24-11-2007, 12:01
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 036
Domyślnie

No moje na pewno są odbierane niezgodnie z intencją..
Te polityczne...Bo nie walczę ,tylko sobie pieprzę delikatnie o rządzących..
To samo za chwilę mogę zrobić o naszych gwiazdach,szczególnie o naszej Dodzie,u której nigdy nie wiem kiedy kończy się kreacja a zaczyna pustka..
I ładunek emocjonalny u mnie będzie tożsamy.Ale są jednostki koleżeńskie,które angażują się całą sobą..całym swym jestestwem ...i na dodatek boją się powiedzieć ,co tak naprawdę myślą.Co najmniej jakby w pakamerze ,czekał kat z rozpalonymi obcęgami,aby szarpać członki... upss...członki ? czy może członka ? Hmmm..
  #13  
Nieprzeczytane 24-11-2007, 12:54
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie rozmowa pisana

nigdy nie oddaje osobowości człowieka w pełni,czego przykładem są zadziwienia podczas spotkań w realu.Na podstawie postów kreujemy sobie portret danej osoby,a w rzeczywistości może się okazać nieco inną osobą.I nie wynika to wcale z nieszczerości.Nic nie zastąpi kontaktu osobistego ,jesli chcemy kogoś poznać.Pozory często mylą...
  #14  
Nieprzeczytane 24-11-2007, 12:58
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 036
Domyślnie Nika

Cytat:
Napisał nika
nigdy nie oddaje osobowości człowieka w pełni,czego przykładem są zadziwienia podczas spotkań w realu.Na podstawie postów kreujemy sobie portret danej osoby,a w rzeczywistości może się okazać nieco inną osobą.I nie wynika to wcale z nieszczerości.Nic nie zastąpi kontaktu osobistego ,jesli chcemy kogoś poznać.Pozory często mylą...

Zgadza się.Ale to nie osobowość człowieka zmienia się po zobaczeniu kogoś w realu,ale nasze postrzeganie danej postaci..
Bo tak już mamy,że osoba energiczna kojarzy nam się z postawną brunetką,a spotykamy eteryczną blondynkę na przykład.Ale ona nadal jest ta sama,tylko wizerunek jej w naszej wyobraźni się zmieni..
  #15  
Nieprzeczytane 24-11-2007, 14:32
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 036
Domyślnie

Danmal..TV powtórzyła ''Noce i dnie '' we Wszystkich Świętych.Moja rodzna pognała na groby przodków z obiatą ( ? ),a ja chora musiałam siedzieć w domu.I wtedy ...trafiłam na ten film po latach przerwy.
Płakałam jak bóbr.Nie wyobrażam sobie innych aktorów w tych rolach..
A już co do Oleńki Billewiczówny,miałam i mam wątpliwości.
Małgosia Braunek jest cudowną kobietą i wspaniałym ,dobrym człowiekiem.Ale jej Oleńka była zwyczajnie jędzowata..
A poza tym..gdzie ta brew,co ją waćpanna chyba korkiem przypalonym malujesz ...
  #16  
Nieprzeczytane 24-11-2007, 14:33
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Zgoda co do wyobrazni...

Ale w sprawie kreacji... Są tacy, którzy kreują się nie zdając sobie chyba z tego sprawy. Czasami ujawnia się to nieoczekiwanie. Nagle taki ktoś odzywa się innym głosem. Może to być zły dzień. Ale jeśli się powtarza? To o czym to świadczy?


  #17  
Nieprzeczytane 24-11-2007, 14:34
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

dlaczego jedzowata???
  #18  
Nieprzeczytane 24-11-2007, 14:40
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 036
Domyślnie

No jędzowata. Zwyczajnie...to czoło zmarszczone i glos podniesiony.Nie tak wyobrażałam sobie pannę ,która szacunek do siebie miała w postawie...
Azaliż to Juno ,czy inne jakoweś bóstwo ??

Alusia,jeżeli tak jest jak mówisz,to nie kreacja ,tylko może zły dzień,ból kręgosłupa albo przykrość w domu...
Miejmy nadzieję ...
  #19  
Nieprzeczytane 24-11-2007, 14:44
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

No, zly dzień potrafi z baranka zrobic potwora -sama mialam tak.Co pewnie się dalo odczuć.Ale o tem potem bo obiad mi się spali ....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #20  
Nieprzeczytane 24-11-2007, 14:56
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
Ale w sprawie kreacji... Są tacy, którzy kreują się nie zdając sobie chyba z tego sprawy. Czasami ujawnia się to nieoczekiwanie. Nagle taki ktoś odzywa się innym głosem. Może to być zły dzień. Ale jeśli się powtarza? To o czym to świadczy?


Pozwól, że się nie zgodzę co do tego, że ktoś się kreuje, nie zdając sobie z tego sprawy. Po prostu to Ty stworzyłaś sobie obraz - taki a nie inny - tego kogoś. Na podstawie rozmów na jakiś tam temat, prowadzonych w zaciszu domowym, w dodatku przed monitorem komputera.
Nikt nie jest idealny. Każdy inaczej zachowuje się i rozmawia w gronie ludzi życzliwych, których lubi, a inaczej w sytuacji stresującej. My nie jesteśmy cały czas tacy sami, w każdej chwili i w każdej sytuacji. Żyje w nas jakby kilka osób, choć jedna z nich jest dominująca.
Wydaje mi się, że ważne jest swoim zachowaniem wyzwalać w ludziach chęć przejawiania ich dobrych cech.
Jaka jednak jest reakcja, gdy natykasz się na chamstwo, bezczelność, lekceważenie, kłamstwo w żywe oczy itd.? Czy mamy pozostać aniołami czy też dać odpór?
Pewna moja przyjaciółka powiedziała mi kiedyś: rozmawiaj z ludźmi takim językiem, jaki rozumieją.
Co prawda dotyczyło to świata realnego.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
 


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Forum dla niewybranych cz. XI Ewita Różności - wątki archiwalne 513 11-05-2008 20:08
Forum dla niewybranych cz. IX Ewita Różności - wątki archiwalne 594 16-04-2008 22:51
Forum dla niewybranych cz. VI Ewita Różności - wątki archiwalne 513 18-02-2008 18:50
Forum dla niewybranych cz. V Ewita Różności - wątki archiwalne 499 31-01-2008 11:57
Forum dla niewybranych cd. wątku "forum dla wybranych????" Basia. Różności - wątki archiwalne 502 20-08-2007 16:58

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.