menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 26-11-2006, 20:49
Nerka 45 Nerka 45 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Lubań Śl
Posty: 10
Uśmiech Powitanie

Witam wszystkich seniorów jestem tu pierwszy raz i mam nadzieje że nie ostatni .Komp mam od niedawna i poznaje tajniki tej maszyny .Życzę wszystkim duzo radosci.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 26-11-2006, 22:11
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Gaduła

DLA NERKI 45 . Witaj (Julio?).Zapraszam do Seniora Cafe.(Napewno Koleżanki też Cię serdecznie przyjmą.)W większości cała nasza grupka jest tam od niedawna tym łatwiej się zaadaptować. Poziom wiadomości o komputerze różny - najgorszy mój więc szukam "nowych" z ciekawością...(Nie dyskwalifikuję Twoich umiejętności, bo termin nabycia komp. o niczym nie świadczy!) No to cześć!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 27-11-2006, 08:47
krise1's Avatar
krise1 krise1 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Police-zach.pom
Posty: 406
Domyślnie

Kruca Fuks bobrze że tu zajrzałeś, może byś nam tak trochę pomógł w sprawach komputerowych? To błędne pojęcie, że starsi, to juz nie muszą się znać na komputerze, chociaż trochę podstaw w tych sprawach. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
__________________
-Wiek dojrzały zaczyna się wtedy,
kiedy człowiek zdaje sobie sprawę z tego.
Zapraszam na bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 27-11-2006, 10:39
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
OK

Cytat:
Napisał Nerka 45
Witam wszystkich seniorów jestem tu pierwszy raz i mam nadzieje że nie ostatni .Komp mam od niedawna i poznaje tajniki tej maszyny .Życzę wszystkim duzo radosci.
Witam cieplutko. Życzę miłej lektury "naszych myśli" i zapraszamy do wyrażania "swego zdania" - my też lubimy czytać. Pozdrawiam.
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 08-12-2006, 20:44
kama kama jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Posty: 5
Uśmiech seniorzy w sieci

witajcie w Cafe. Jestem nowicjuszką ;w Cafe i w Internecie.
Ale jestem zafascynowana tym, jak sprawnie wykorzystują internet-Cafe uczestnicy. Moje marzenie-też tak umieć.pozdrawiam wszystkich. kama-nowicjuszka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 09-12-2006, 10:31
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Strzałka Bywaj tu często

Cytat:
Napisał kama
witajcie w Cafe. Jestem nowicjuszką ;w Cafe i w Internecie.
Ale jestem zafascynowana tym, jak sprawnie wykorzystują internet-Cafe uczestnicy. Moje marzenie-też tak umieć.pozdrawiam wszystkich. kama-nowicjuszka.
Witam serdecznie. Bywaj tu często i "pobieraj lekcje" na ePomoc.... a Twoje marzenia ziszczą się. Powodzenia
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 10-12-2006, 12:06
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie Głos w dyskusji

To moje pierwsze wejście. Proszę więc o wyrozumiałość. Po lekturze wielu wypowiedzi
w temacie,jak seniorzy czują się w internecie,postanowiłem włączyć
się do tej wymiany poglądów.
Kiedy w lipcu br. Otrzymałem komputer dostrzegłem w nim nie tylko maszynę i „TYLKO MASZYNĘ –jak powiedział Stanisław Lem” ale równie instrument poznawczy. Powiem szczerze, pierwszy kontakt z tą maszyną przeraża i zniechęca. Zgadzam się z opinią ,że jest to zwierzę najeżone nieznanym i niezrozumiałym.
Język komputerowy używa wielu słów z języka potocznego ale nadaje im znaczenie a nawet wiele znaczeń, różnych od znanych dotychczas, zwłaszcza przez seniorów.
Weźmy, dla przykładu, słowo ”plik” którego doliczyłem się 6 różnych znaczeń albo słowo „karta” którego użyto w 12 znaczeniach.
Prawdziwą dżunglę stanowią słowa zapożyczone z języka angielskiego. Nie będę ich przytaczał ale spytam wprost - czy ktoś z uczestników forum znalazł sposób na przyswojenie tych „nowości”?
Jest w tej tematyce olbrzymia literatura ale, właśnie dlatego, że olbrzymia, dla seniora mało przydatna.
Miesięcznik MI drukował, w odcinkach tzw. Elementarz Internetu zwierający skondensowane informacje o obsłudze komputera i internetu. Kiedy zwróciłem się do wydawcy o nabycie 1egz. zaproponowano mi prenumeratę MI na 1rok
i wtedy będę mógł nabyć w/w elementarz.
W naiwności swojej zapomniałem że żyję w skomercjalizowanym świecie gdzie najważniejsze jest mieć. A może ktoś z uczetników forum ma ten elementarz i może mi go wypożyczyć – z góry dziękuję.
Mimo tych ,pokrótce nakreślonych ,powodów do niechętnego podejścia do komputerów, przez seniorów ,
jestem gorącym zwolennikiem korzystania z nich. Sprawia to kolejne,jeszcze potężniejsze, zwierzę – INTERNET.
Na miarę swoich umiejętności, ciągle jeszcze niewielkich, korzystam z tej kopalni informacji, wiedzy rozrywki i wiadomości. Nie kwestionując dobrodziejstw płynących z korzystania z internetu o których tak wielu uczestników wypowiada się z entuzjazmem, zgłaszam swoje zastrzeżenia w sprawie MOŻLIWOŚCI korzystania. Wspomniana ,przy komputerach, mnogość nowych słów i pojęć dopełniona olbrzymią ilością symboli znaków i obrazków ,dezorientuje kompletnie.
Nie można oczekiwać od seniora że będzie zdobywał wiedzę i umiejętności z książek i czasopism. To zbyt długa i trudna droga.
Przyjąłem dwie drogi – powiedzmy na skróty.
1. pomoc -instruktaż osoby z umiejętnościami
2. korzystanie z instrukcji i pomocy w samym internecie
Przyjmując w lipcu br. komputer, od moich wnuków, postawiłem warunek o nauczeniu mnie obsługi. Po naradzie rodzinnej wytypowano moją najmłodszą wnuczkę,10-letnią Olgę, aby dziadka przeszkoliła. To chyba znak czasu? Efekt widać, choćby po tym,że dotarłem samdzielnie do senior cafe.
Druga droga obfituje w liczne perypetie a największą trudność sprawia zapamiętywanie tytułów, adresów, kodów, itp.
Ciekawi mnie jak sobie z tym radzą inni, tak jak ja, początkujący?
Wczytując się w wypowiedzi członków senior cafe cieszy mnie wzajemne informowanie się o ciekawych stronach i witrynach. To jest na pewno jedna z form pomocy ale jak mówi przysłowie, w miarę jedzenia, apetyt rośnie.
Wracając do tematu myślę, że seniorzy czują się w internecie wspaniale o ile poradzą sobie z tym wszystkim o czym napisałem wyżej. Człowiek, kończąc tzw. aktywność zawodową ,nagle dysponuje dużą ilością wolnego czasu który trzeba jakoś zagospodarować.
Ja sam uprawiam ogródek, rozwiązuję krzyżówki, czytam, układam puzzle że nie wspomnę o różnych pracach domowych. Wszystko to jednak ustępuje serfowaniu w internecie. Te wszystkie trudności które opisałem oraz koszty / komputer, abonament za internet/a często i względy zdrowotne, będą utrudniały i zniechęcały seniorów do korzystania z tej formy kontaktu ze światem.
Podobno jedną z cech seniorów /jaką?/ jest gadulstwo. Obawiam się że będzie mi ta cecha przypisana. Proszę o wyrozumiałość dla debiutanta.
Łączę pozdrowienia
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 10-12-2006, 12:48
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Witaj FeliksieG, wydaje mi się, że masz rację co do podręczników. Nie są one zbyt proste dla seniorów. Dzieci o wiele szybciej się w tym świecie internetowym odnajdują. Z własnego doświadczenia mogę stwierdzić, że lepiej jest, jak ktoś to wszystko Ci objaśnia na bieżąco. Ja miałam "za nauczyciela" swego syna, który wpoił mi podstawy posługiwania się komputerem. Reszta, w moim przypadku, to metodą prób i błędów jakoś dochodzę do jako, takiej wprawy. Na tym forum masz dużo potrzebnych informacji. Są osoby, które chętnie udzielą Ci porad i pomocy. Pozdrawiam :-)))
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 10-12-2006, 13:40
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie dla Feliksa G.

Witaj Nowicjuszu.Trafiając na te strony "strzeliłeś w dziesiątkę". Jeśli przeglądałeś nasze pogaduchy nietrudno Ci zgadnąć, że pisze do Ciebie największa gapa internetowa, ale tym łatwiej będzie mi wesprzeć Cię na duchu...Ja nie mogłam nawet wesprzeć się na wnukach, bo takowych nie posiadam.Cierpliwość okazuje mi tylko koleżanka, ale jej pomoc ogranicza się do kontaktów telef. i "gadu-gadu" no i dużą dozę cierpliwości wykazują Koleżanki z tut. stronniczek (poczytaj różne wątki Seniora Cafe, a przekonasz się. To co osiągnęłam dotychczas to przede wszystkim:jest wynikiem:
1.Przyjmując za pewnik oświadczenia sprzedawców, że komputera nie uda się popsuć
2.Wędrując po wszystkich zasłyszanych "adresach"
3.Chowając co ciekawsze strony do "Ulubionych", by przeczytać w chwili skupienia...(niestety na to skupienie narazie brak czasu, bo wędruję...wędruję...)
4.Brakami wiedzy nie przejmuję się, bo na to bym została informatykiem już też nie będzie czasu...
ŻYCZĘ POWODZENIA
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 10-12-2006, 13:51
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Witaj FeliksieG, ja też mam komputer od lipca, ale nie miałam tyle szczęścia co do nauczycieli.Do wszystkiego co do tej pory wiem doszłam sama przy pomocy pięciu kupionych książek i dwutygodnika Komputer Swiat. Bardzo dużą pomoc i wiedzę uzyskałam tu na forum, bo są tu ludzie którzy na tematy komputerowe wiedzą wszystko i chętnie pomagają.Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 17-12-2006, 20:26
belfer54 belfer54 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Warszawa
Posty: 8
Mruga oczkiem (żart)

Witam wszystkich serdecznie. Jestem nowy a na forum trafiłem dosyć przypadkowo. Zmęczony utarczkami i chamstwem na licznych formach dyskusyjnych liczę, że tutaj znajdę bratnie dusze. Technologia komputerowa nie jest mi obca. Krótko mówiąc informatyka, szczególnie w zakresie sprzętowym to moje hobby i kawał mojego życia. Odnosząc się do moich przedmówców chciałbym mocno podkreślić, że seniorzy nie mają się czego wstydzić ponieważ posiadają fantastyczną wiedzę w zakresie obsługi komputerów i stosowania technologii komputerowej. Dowodem tego są również Wasze wypowiedzi. Mojego syna to ja wprowadzałem w arkana technologii komputerowej i nadal nie czuję się od niego gorszy, chociażby z tego powodu, że nadal pracuję zawodowo i uczę (jeszcze) informatyki. A ciekawostką jest to, że nie posiadam wykształcenia informatycznego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 17-12-2006, 20:59
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Witaj. Masz rację w ocenie wypowiedzi na innych "stronniczkach" i komentarzach. Tu jest naprawdę jak "za dawnych dobrych lat". Zapraszamy i polecamy się informatycznej opiece.
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 17-12-2006, 21:03
godi's Avatar
godi godi jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: suwalszczyzna
Posty: 31
Domyślnie

Ja nie mam aparatu cyfrowego - robię na zwykły - u fotografa zamawiam zdjęcia plus krążek - nagrywam na dysku i przesyłam. Pozdrawia leciwa babcia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 17-12-2006, 21:14
belfer54 belfer54 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Warszawa
Posty: 8
Uśmiech

Godi
Aparat analogowy to jest to. Chociaż mam dwa aparaty cyfrowe, to mimo tego nadal używam z wielką przyjemnością mojej analogowej minolty. Zresztą wszystko co analogowe ma duszę, chociażby płyty analogowe (czarne), stare tunery radiowe, które niejednokrotnie brzmią o wiele lepiej niż nowa plastikowa tandeta. A pisze to zdeklarowany miłośnik technologii komputerowej, czyli coś w tym chyba jest.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 17-12-2006, 21:34
belfer54 belfer54 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Warszawa
Posty: 8
Uśmiech

Jolito
jak tylko będę mógł i wiedza moja będzie wystarczająca służę pomocą, szczególnie w sprawach tzw. sprzętowych, np. gdy nasz komputer ma problemy ze "zdrowiem".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 17-12-2006, 22:17
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
OK

Cytat:
Napisał belfer54
Witam wszystkich serdecznie. Jestem nowy a na forum trafiłem dosyć przypadkowo. Zmęczony utarczkami i chamstwem na licznych formach dyskusyjnych liczę, że tutaj znajdę bratnie dusze. Technologia komputerowa nie jest mi obca. Krótko mówiąc informatyka, szczególnie w zakresie sprzętowym to moje hobby i kawał mojego życia. Odnosząc się do moich przedmówców chciałbym mocno podkreślić, że seniorzy nie mają się czego wstydzić ponieważ posiadają fantastyczną wiedzę w zakresie obsługi komputerów i stosowania technologii komputerowej. Dowodem tego są również Wasze wypowiedzi. Mojego syna to ja wprowadzałem w arkana technologii komputerowej i nadal nie czuję się od niego gorszy, chociażby z tego powodu, że nadal pracuję zawodowo i uczę (jeszcze) informatyki. A ciekawostką jest to, że nie posiadam wykształcenia informatycznego.
Belfrze.... witam serdecznie. Takiego kogoś nam było potrzeba. Doświadczony "samouk" zrozumie nasze problemy... no i wielki plus to "dydaktyczne podejście"
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 18-12-2006, 07:51
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Witam Belfra54 .Dowiedziałam się właśnie teraz od Godi i potwierdził to Belfer,że niekoniecznie potrzebny jest aparat cyfrowy, żeby mieć zdjęcia na dysku.Świetna sprawa,nie będę już myślała o aparacie cyfrowym.Mam Kodaka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 18-12-2006, 14:08
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Super kto zaspokoi moją ciekawość?

Po zlamaniu bariery na trasie ja - WINAMP usycham z ciekawości "z czym się je" poszczególne pokrętła, których radyjko ma bez liku. Włączyć, wyłączyć, zciszyć potrafię, ale reszty boję się wypróbować, żeby nie popsuć takiej fajnej zabaweczki...Czy ma ktoś cierpliwość żeby mi to opisać? Wścibska.
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 30-12-2006, 23:07
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie




Szczęśliwego;serdecznego,
obfitego Nowego życzy
Jola
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 03-03-2007, 00:46
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Doznałam dużego zawodu! Mam rywalkę w internecie! Ma 107 lat i nawet pisze blogi! Smutno mi!gif zdziwiony2.gif
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Samotni w sieci destiny Miłość, przyjaźń, związki, samotność 498 28-11-2014 15:11
Polscy Seniorzy, prosimy do sieci! - komentarze Biedronka Ogólny 19 24-08-2009 09:56
Ciekawe miejsca w SIECI araukaria eSenior 527 31-08-2007 22:52
Polacy w sieci - komentarze czort Ogólny 4 19-05-2007 00:20
Seniorzy szukają zarobku w sieci - komentarze Krystyna Ogólny 0 03-04-2007 09:45

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:08.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.