menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #115581  
Nieprzeczytane 18-01-2023, 12:01
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 970
Domyślnie Witam Rodzinkę

I Bóg czuwa dalej , i prowadzi mnie na dobrej drodze. Najważniejsze jest to nie kradnij cudzego.Jak mi się coś czasami śni , to fakty prawdziwe wychodzą potem. Każdego człowieka rozszyfruję rozmawiając z nim tylko z 10 minut. I wszystko wiem o nim. zakupy lekkie zrobiłem w Stokrotce 240 zł zostawiłem im. Pada deszczyk

Dobrego dna życze wam.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115582  
Nieprzeczytane 18-01-2023, 12:33
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 461
Domyślnie

Witam bywalców różnościanek.
Genku nie byłabym taka pewna,że po 10 minutach wiesz o człowieku wszystko? Nie jesteś jasnowidzem ? i idź dalej swoją wytyczoną drogą.
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115583  
Nieprzeczytane 18-01-2023, 18:44
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 969
Domyślnie

Dobry wieczór....
Dni szybko mijają...wprawdzie dzień się wydłuża, ale wieczory też są jeszcze długie. Trochę się nudzę, ale nie mogę zabrać się za jakąś pracę...z konieczności muszę odpoczywać. Za to pochłaniam niezliczone ilości książek.
Zosiu...Gienku...
Miłego wieczoru.

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115584  
Nieprzeczytane 18-01-2023, 21:41
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 970
Domyślnie

Mam takie książki , które wygrywałem za dziecka i leżą . Jeszcze nie czytałem ich i wiele innych , a ile powyrzucałem na odpady, jako papier to takie historyczne. Nawet o NINKI mam 2 książki , żona przeczytała jedną, a ja tak co zwiększa. I leżą sobie spokojnie na regale. Muszę mieć nadchnienie. Ja nie mam czasu czytać, ciągle w ruchu jestem, . to tu porajcować ze sąsiadami , to z drugiej strony , a to pies kot biega całe czasy za mną i słucha mnie . Tylko ręką pokaże i już wchodzi choćby na drabinę, i cieszy się . A zwierze jest, ludzie myślą że takie zwierzaki to gupole , to oni są głupole te ludzie . Pies i to mądre są zwierzaki . Jak przyszedł bratanek z córką , już nie było ani psa ani kota pouciekały. Pies nie lubi cudzych, nie ugryzie , bo spokojny jest. Na pewno się bały , że je nie uprowadzić.

Dobrej nocy
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115585  
Nieprzeczytane 19-01-2023, 08:10
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 969
Domyślnie

Dzień dobry....
Gienku...nie ma obowiązku czytania książek...jeśli nie chcesz, lub nie lubisz, nikt Cię do tego nie zmusi. Ja zazwyczaj dużo czytam w okresie jesienno - zimowym, kiedy nie ma prac w ogródku. A teraz, kiedy nie sprzątam, nie gotuję, nie zajmuję się niczym - sięgam po książki, aby się nie nudzić. Ty masz inne obowiązki w obejściu więc logicznym jest że nie masz wiele czasu. Nikt Cię nie osądza.
Co do zwierząt (mam psa i 2 koty) to wiem, że są mądre i wierne...
Zosiu....
Na Podkarpaciu śnieżyca - śnieg pada od 5-tej...na ziemi już biało. Dzieciaki, które mają ferie będą zadowolone.
Pozdrawiam...Dobrego dnia.

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115586  
Nieprzeczytane 19-01-2023, 09:47
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 970
Domyślnie

Witam sąsiadkę Izabellę , bo jak inacy można pedzieć Izo. Pozdrów NINKĘ od nas. U nas wczoraj pokropiło śniegiem . Ranek zerowy i zielona trawa, pochmurno chyba na te opady sniegu.

Pozdrawiam udanego dnia.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115587  
Nieprzeczytane 19-01-2023, 11:14
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 461
Domyślnie

Witam, nic się nie dzieję, ale poczęstuję Was kawą i życzę miłego,spokojnego dnia.
Izo

Izo słuszna racja,że nikt nikogo nie zmusza do czytania książek,ja też zimą więcej czasu im poświęcam, dopóki nie ma pracy na ogrodzie,czekamy na kuriera, który ma nam dostarczyć ,ziemię ogrodową by już posiać warzywa, a narazie jest już -1 st. i przymrozek na dworze, szron.
Miłego dnia życzę nam wszystkim
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115588  
Nieprzeczytane 19-01-2023, 18:38
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 969
Domyślnie

Dobry wieczór....
Jak te dni szybko mijają...dopiero rankiem zasiadałam do laptopa, a już wieczór.
Gienku...nie wiem kiedy będę rozmawiała z Ninką, ale na pewno Ją pozdrowię od nas. Zapewne się ucieszy, że pamiętamy.
Zosiu...dzięki za kawę...wprawdzie ja jeszcze nie mogę delektować się jej smakiem, ale z przyjemnością powącham...lubię jej zapach.
U mnie też przymrozek i dość gruba warstwa śniegu...przez cały dzień sporo go naleciało.
Miłego wieczoru....


__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115589  
Nieprzeczytane 19-01-2023, 21:34
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 970
Domyślnie Witam Rodzinkę

Wieczorowo witam was. U nas zielono jeszcze jest. Noc z przymrozkiem. Kupiłem kubeł na żużel 150 zł.. w Auchanie. I drugą tonę węgla , ale to już przelewem zrobił bratanek mi. Za dwie tony węgla zapłaciłem 4052 złote, to z przywozem . Przywóz 500 zł za 2 tony workowany węgiel. drogo to jest.

Pozdrawiam dobrego spania..
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115590  
Nieprzeczytane 20-01-2023, 08:10
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 969
Domyślnie

Dzień dobry w piątek....weekendu początek. Witajcie kochani.
Nadal odpoczywam, stosując się do zaleceń lekarzy, ale coraz bardziej mi to doskwiera. Wkrótce minie dwa tygodnie od operacji, więc będę mogła powoli brać się za jakieś lekkie prace domowe. Oby do wiosny.
Gienku....fakt...węgiel jest drogi, ale cóż poradzimy - takie są prawa rynku. Mam nadzieję, że otrzymałeś wsparcie rządowe w kwocie 3 tys. zł, więc opał kosztował Cię tylko ponad tysiąc. To i tak sporo.
Ja ogrzewam dom gazem i też dużo płacę. Za grudzień zapłaciłam 812 zł....co za sezon grzewczy wyjdzie około 5 tysięcy. Też sporo....a wsparcia rządowego nie dostałam, bo nie miałam takiej możliwości.
Zosiu....
Pozdrawiam...Miłego dnia....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115591  
Nieprzeczytane 20-01-2023, 10:34
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 970
Domyślnie Witam Rodzinkę

Witom wos.
Ranek siwy jest - 3 u nas. Lepiej w domu posiedzieć. Cóż wszystko drogie jest przez tych ukrainców. W tym miesiącu udałem ponad 5 tysięcy zł. Na różne zakupy. Czekam na karmę dla kotów z alegro, to dużo taniej jak z marketu. Do psa już kupiłem 27 kg to na całe lato mam. zaoszczędziłem 130 zł
Udanego dnia.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115592  
Nieprzeczytane 20-01-2023, 20:26
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 970
Domyślnie

Chyba śnieżyca u Izabelli chyba jest, lub światła nima.

Pozdrawiam miło.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115593  
Nieprzeczytane 21-01-2023, 08:20
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 969
Domyślnie

Dzień dobry w sobotni poranek.... Gienku...nie zasypało mnie, ani nie zabrakło prądu...po prostu czułam się zmęczona i nie siadałam do kompa. Zdarza się.
Dzwoniła wczoraj do mnie Ninka...myślami jest z nami i wszystkich pozdrawia, dziękując za obecność tutaj. Jest jej bardzo miło, że bywamy. Przekazałam jej od nas wszystkich szczere życzenia.
U mnie całą noc padał gruby śnieg. Jest biało i bajkowo. Prawdziwa zima.
Pozdrawiam....Dobrego dnia....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115594  
Nieprzeczytane 21-01-2023, 10:30
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 970
Domyślnie Witam Rodzinkę

To, bardzo ładnie, że Ninka zadowolona jest z nas. Może ona coś odczytuje chociaż nie wiadomo. Pozdrawiam i ja zimowo was wszystkich na tym wątku.

Śniegu nasypało u nas do 15 cm. i topnieje , bo odwilż jest.

Miłej soboty , ja pieke kotlety schabowe na dzisiaj i na niedzielę.
Wywiad ksiądz robił , jak chodził po kolędzie. U mnie też był. Pytał się sąsiadów jak sobie radzę w tej chwili. Pochwalili mnie sąsiady. Bo proboszcz chodził. Wczoraj mi sąsiady mówili.
dobrego dnia.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115595  
Nieprzeczytane 21-01-2023, 16:24
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 461
Domyślnie

Witam serdecznie pozdrawiam
bywalców tego wątka
Izo bardzo dziękuję za przekazane pozdrowienia od Ninki
Obiad zjedzony..mieszkanko odkurzone, podłogi pozmywane.
Jest duże zachmurzenie, zmuszona byłam zapalić lampkę, by móc coś napisać.
Teraz relaks,oglądając telewizję, bo książek nie mam do czytania(nie byłam w bibliotece po inne książki.)
Trochę odpocznę od czytania,a oglądam skoki narciarskie, jak nasi rywalizują z innymi skoczkami.
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115596  
Nieprzeczytane 21-01-2023, 18:41
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 969
Domyślnie

Dobry wieczór....
Zosiu....Gienku....
Zosiu...też rano oglądałam skoki...nie wiedziałam, że są i po południu. Zresztą i tak nie mogłabym obejrzeć, bo odwiedziły mnie dwie koleżanki z byłej pracy....dowiedziały się o mojej chorobie i przyszły w gości. Wizyta była niezapowiedziana, więc posiedziałyśmy przy herbacie, kawie i czekoladowych wafelkach. Niech się na drugi raz zapowiedzą.
Gienku...a czegóż złego mógłby się o Tobie dowiedzieć ksiądz proboszcz. Jesteś gospodarny, dbasz o dom i obejście, z nikim się chyba nie kłócisz, więc....
U mnie też sporo śniegu...jeszcze nie wychodzę, więc nie wiem jak na zewnątrz, czy chlapa, czy śnieg leży.
Miłego wieczoru i dobrej, przespanej nocki....


__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115597  
Nieprzeczytane 21-01-2023, 19:38
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 970
Domyślnie Witam Rodzinkę

Zaś, przeoczyłem skoki. Zosia napisz kiedy , następne będą. Tylko w sporcie przeczytałem ,że Kubacki czwarty jest.

A mógłbym dzisiaj patrzeć piekłem kotlety schabowe . To przy piecu stałem , ziemniaki na obiad, buraczki kupiłem ale całe , a były gotowane . Tylko potarłem na tarce, dałem kminek sól , pieprz . Super na obiad . One lepsze jak ze słoika są , co się kupi. Kurier wczoraj przywiózł mi karmę do kotów mokrą 100 sztuk po 1 zł. za paczkę . W sklepie droższe są. W poniedziałek dostarczy suchą karmę do kotów.
do pieska juz mam sucha karmę 27 kg . Zaoszczędziłem na niej nie kupując w markecie 130 zł. I jeszcze mi dostarczą pod same drzwi.Bo jest od razu zapłacona. Tylko zadzwoni i ucieka kurier.
Śnieg cały dzień leżał , trochę tam topniał . Noc zerowa u nas . Patrzyłem na telewizor aż usnąłem , telewizor sam się wyłączył.

Pozdrawiam wieczorowo.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115598  
Nieprzeczytane 22-01-2023, 08:22
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 969
Domyślnie

Dzień dobry niedzielnie....
No i kolejna noc za nami. Niezbyt dobrze spałam, bo szybko nie mogłam usnąć, ale mimo to czuję się wypoczęta.
Gienku...kupowanie na allegro się opłaca...też często tak robię. I co najważniejsze nie trzeba targać ze sklepu tylko kurier podniesie pod same drzwi. To wielka wygoda.
U mnie ziąb...minus jeden na termometrze...ponoć źle się chodzi, bo ślisko. Jutro sprawdzę, bo wybieram się do chirurga na zdjęcie szwów.
Wszystkich pozdrawiam.... Miłej niedzieli....


__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115599  
Nieprzeczytane 22-01-2023, 11:39
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 970
Domyślnie Witam Rodzinkę

Wyjątkowo, miałem spanie super. Może po wykąpaniu. Jak się położyłem do łóżka o 24,00 to wstałem dopiero o 9,00 . Kurczę szybko się ubierać kury już nie mogły się doczekać, kiedy ich puszcze na dwór. Szybko jajka nieść. Ślisko na dworze jest, bo lekki przymrozek - 3 jest
Niebo bezchmurne., to mrozik będzie trzymał cały dzień.
Pozdrawiam Cię Izabello i nie tylko Ciebie , ale całe towarzystwo tutaj. Gdzie oni się podziali. Chyba za firan zaglądają.
Dobrego dnia.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115600  
Nieprzeczytane 22-01-2023, 19:00
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 969
Domyślnie

Dobry wieczór....
No i niedziela zbliża się ku końcowi...wyleniuchowałam się za wszystkie czasy. Nic to...od jutra będę w ruchu.
Gienku....To trochę pospałeś...Ja bardzo rzadko siedzę do 24-tej....dla mnie optymalna godzina do spania to 21,30 - 22,00. Śpię dp 5-tej, szóstej...jeśli oczywiście nic się nie wydarzy. Czasem mam bezsenne noce i czuję się niewyspana. Ot...przypadłość wieku sędziwego.
Za pozdrowienia dziękuję - odwzajemniam.
Miłego wieczoru i spokojnej, przespanej nocki.

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Różności felicyta Różności - wątki archiwalne 29 28-08-2010 14:03
skoro można pisać tu różności ymca Różności - wątki archiwalne 27 21-02-2008 20:46
"MISZ MASZ" czyli różności w różnościach jolita Różności - wątki archiwalne 162 31-10-2007 20:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:34.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.