menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 07-01-2011, 07:24
kangur06's Avatar
kangur06 kangur06 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Australia
Posty: 8 276
Domyślnie

Jolu, czy możesz bliżej wytłumaczyć co masz na myśli mówiąc "pobrane" i "kradzione" pliki. Ponieważ wstawiłem już tysiące piosenek, pps-ów, rysunków itp na wątkach seniora, więc dotyczy mnie ta sprawa. Jak wiesz nikt niczego nie kradnie a jedynie pobiera do swojej pamięci i ewentualnie dzieli się z innymi, tak jak Ty to robisz. Bo fakt że zaprzyjaźniona osoba przysłała rysunek czy pps nie oznacza, że ta osoba jest autorem. Trudno mi uwierzyć, że masz tak dużo znajomych grafików i karykaturzystów, którzy użyczają Ci swoje prace.
Myślę,że dla poprawy atmosfery należałoby się wycofać z tak ostrych określeń. Dodam jeszcze, że moje pps-y, znajdują się w różnych forach i nie były wstawiane tam przeze mnie. Zawsze zaznaczałem , że można je wykorzystywać według uznania. Jest prosty system kodowania który nie pozwala na zmiany w pliku a to wystarcza aby było wiadomo, kto jest autorem pliku. Przykro mi, że w poście 17 tak się wypowiedziałaś, nie robiłaś tych uwag kiedy do Twojego wątku wstawiałem pliki. Proszę przejrzyj swój kuferek i uderz się w piersi.
  #22  
Nieprzeczytane 07-01-2011, 09:03
jagoda49 jagoda49 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 2 219
Domyślnie Witam

Kangurku ,,Kradzione"-t.z. żartobliwie napisane,przez nas ,Jola nie miała nic złego na myśli,tak po prostu piszemy że ukradłam ,,Ci Jolu czy Danusiu.....,".Znając Jole osobiście ,jest to wspaniała ,życzliwa i dobra kobieta.Więc nie zamartwiaj się tym tak bardzo i podejdż do tego z uśmiechem , my uczymy się tu ,i jak jakiś obrazeczek nam się podoba to go po prostu kopiujemy i mamy go w swoich zasobach i jak coś w temacie to wstawiamy .A Jola jest w tym dobra i ciągle cosik nowego można u niej znależć,ja tez korzystam z Joli wiedzy ,zasobów i kopiuję. pozdrawiam Cie serdecznie.
__________________
Jagoda
  #23  
Nieprzeczytane 07-01-2011, 10:11
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Edwardzie

Od 4-ch lat staram się omijać tematy wywołujące "ostre dyskusje" ale okazuje się że wszędzie o kolizję łatwo...Osoba zaprzyjaźniona udostępniła mi skierowany do siebie list z wyrzutami że wkleja grafiki bez podania autorów bądź źródła stąd moja asekuracja.
Wspominając "życzliwych" miałam na myśli przypuszczenie że slajdy które zamieszczam nie były jeszcze w obiegu w n/Klubiku.
Pozdrawiam - Jola
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #24  
Nieprzeczytane 07-01-2011, 10:28
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie vide post nr.1

http://www.voila.pl/087/y2rlx/
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #25  
Nieprzeczytane 07-01-2011, 10:44
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie vide post nr.1

........... http://www.voila.pl/100/feets/
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #26  
Nieprzeczytane 07-01-2011, 11:17
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie vide post nr.1

.............. http://www.voila.pl/142/b2vto/
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #27  
Nieprzeczytane 07-01-2011, 13:15
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Wow! a coż to?Jednak i tu musi sie cos dziać.
Edwardzie ja prawie wszystkie ppsy ,które wstawiasz zapisuję na dysku,bo są piękne i ważne dla mnie,innych osób tez,czy je wykorzystuję?Na razie nie ,ale innym /zaprzyjaźnionym/czasami przesyłam,oczywiscie podając skąd je mam.
A co do Jolitki,no cóz lubi czasami pozartować,pewnie zapomniała to "kraść" dac w cudzysłów,zeby było wiadomo ,ze to zart.Ale w stopce jest podpis,ze wszystko pochodzi z internetu.Mam nadzieje,ze z Twojej strony to tez żart.
Pozdrawiam serdecznie,miłego dnia wszystkim zyczę,oraz dobrej zabawy przy oglądaniu.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

  #28  
Nieprzeczytane 07-01-2011, 13:36
oma oma jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 60 568
Domyślnie

Cytat:
Napisał jolita
Wiesiu nie wiem czy wolisz "pobrane" czy "kradzione" - Tobie pozostawiam wybór ale jest jedno "ale"
Jest w cudzysłowie - i właśnie tak powinno się czytać...
Ja uważam, że wszystko jest OK!
Jolitko, ja również "podkradłam" od Ciebie kilka pszczółek...
  #29  
Nieprzeczytane 07-01-2011, 13:42
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Anieliczko! Dziękuję za wstawiennictwo oraz przypomnienie mi swojej "stopki"
Miało być miło ale sama poprosiłam o komentarze - no to mam!
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #30  
Nieprzeczytane 07-01-2011, 13:50
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Cytat:
Napisał oma
Jest w cudzysłowie - i właśnie tak powinno się czytać...
Ja uważam, że wszystko jest OK!
Jolitko, ja również "podkradłam" od Ciebie kilka pszczółek...

Danusiu - Twoje zbiory są niedoścignione - tym większy dla mnie zaszczyt że i u mnie znalazłaś coś godnego uwagi.
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #31  
Nieprzeczytane 07-01-2011, 14:40
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Jolitko z twojego kuferka trochę ukradłam))),
ale oferuję swój.
Każdy coś znajdzie dla siebie.


http://www.voila.pl/434/i1cre


miłego oglądania))
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
  #32  
Nieprzeczytane 07-01-2011, 14:46
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
okazuje się że wszędzie o kolizję łatwo
Odzywam się nie po to, żeby wprowadzać niemiły nastrój, a już na pewno nie po to, aby się "kolizjować" .
Wtrącam swoje trzy grosze nie w związku z tym, co zamieszczasz, Jolitko. Jeszcze w ogóle do Twoich zbiorów nie zaglądałam.
Wtrącam, bo odzew na post Edwarda trochę mnie zdziwił. Jakby był nie do końca zrozumiany.

Nie ma takiego źródła jak net.
Kraje, miasta, nawet małe wioski mają adresy.
Sieć ma portale, strony itp. Są takie, skąd można pobierać i zapisywać pliki bez pytania, bo jest to wyraźnie napisane; są takie, gdzie autorzy upominają się o podanie źródła; są takie, gdzie pliki opatrzone są tylko napisem "wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie niedozwolone", ale nie są profesjonalnie zabezpieczone.

"Noszenie" takiego podpisu, jaki nosi Jolita i - o ile dobrze pamiętam - Luizka - niczego nie zmienia.
Gdy noszący taki podpis pobierze w necie niedostatecznie chroniony plik - ten podpis go nie wytłumaczy, jeśli autor zrobił zastrzeżenie słowne i jeśli upomni się o swoje prawa.

Mam nadzieję, że moje 3 grosze nie zostaną przyjęte jako krytyka.
Bo nie miały nią być!
Chciałam tylko przypomnieć o prawach autorskich.
  #33  
Nieprzeczytane 07-01-2011, 15:29
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Name:  e.gif
Views: 69
Size:  9.5 KBWUNIU! Slajdy "superowe"!
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #34  
Nieprzeczytane 07-01-2011, 16:03
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie vide post nr.1

i... nie odbiegając od tematu życzliwie donoszę:

http://www.voila.pl/083/d8sjf/
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #35  
Nieprzeczytane 07-01-2011, 16:28
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie vide post nr.1

.................. http://www.voila.pl/148/9gftb/
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #36  
Nieprzeczytane 07-01-2011, 16:47
jagoda49 jagoda49 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 2 219
Domyślnie

olu właśnie ,,ukradłam "Twoje E i bardzo mi się ta literka podoba -już skopiowałam i zapisałam i zapewne użyję ja nie raz-bużka-pozdrawiam Was wszystkich.
__________________
Jagoda
  #37  
Nieprzeczytane 07-01-2011, 17:01
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Jolitko znowu buchnęłam /cieszmy się dzisiejszym dniem/, ale w zamian daję prawie złotą rybkę.

http://www.voila.pl/171/zqehk/?1

__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
  #38  
Nieprzeczytane 07-01-2011, 17:25
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 725
Domyślnie

Cytat:
Napisał jolita
Wiesiu nie wiem czy wolisz "pobrane" czy "kradzione" - Tobie pozostawiam wybór ale jest jedno "ale": wg. oferty tego przekaźnika powinny tu tkwić przez pół roku a potem znikną więc jeśli chcesz coś zatrzymać na dłużej - musisz zapisać na swoim dysku.pozdrawiam J.
Wolisz pobrane , czy kradzione ...
W poscie nr 6 Wiesia pyta czy może sobie skopiowac
odpowiedzialas ... tak mozesz. ...post nr 7..

dlaczego wtedy nie pytałas czy woli "pobrane " czy "kradzione" ?

Dopiero gdy Wiesia napisała cyt: post nr. 16
"Jagódko, dziękuję dodałam do ulubionych. Tar-ninka też na priw. mi napisała, gdzie szukać, za co serdecznie wam dziekuję i pozdrawiam "

Ty odpisalaś ..
...Wiesiu nie wiem czy wolisz "pobrane" czy "kradzione" - Tobie pozostawiam wybór

Nagle dajesz wybor pobrane czy kradzione ...

Tak napisałam do Wiesi na priv zwrociłam jej uwagę na podobne watki gdzie moze sobie ogladac , sciagac , codziennie nowe pokazy.
A dlatego na priv ze nie chcialam ciebie ruszyc wiedzialam ze gdybym tutaj napisala do Wiesi byloby to co się i tak stało ..
naraziłabym się na twoje słynne szpile
/starsi stazem pamiętaja je zapewne/
Uwazam twoje tłumaczenie sie przed kangurem za odwracanie kota ogonem , jak zwykle gdy cie ktos przycisnie.

======================================
Napisał Kangur cyt :
Jolu, czy możesz bliżej wytłumaczyć co masz na myśli mówiąc "pobrane" i "kradzione" pliki. Ponieważ wstawiłem już tysiące piosenek, pps-ów, rysunków itp na wątkach seniora, więc dotyczy mnie ta sprawa. Jak wiesz nikt niczego nie kradnie a jedynie pobiera do swojej pamięci i ewentualnie dzieli się z innymi, tak jak Ty to robisz. Bo fakt że zaprzyjaźniona osoba przysłała rysunek czy pps nie oznacza, że ta osoba jest autorem. Trudno mi uwierzyć, że masz tak dużo znajomych grafików i karykaturzystów, którzy użyczają Ci swoje prace.
Myślę,że dla poprawy atmosfery należałoby się wycofać z tak ostrych określeń. Dodam jeszcze, że moje pps-y, znajdują się w różnych forach i nie były wstawiane tam przeze mnie. Zawsze zaznaczałem , że można je wykorzystywać według uznania. Jest prosty system kodowania który nie pozwala na zmiany w pliku a to wystarcza aby było wiadomo, kto jest autorem pliku. Przykro mi, że w poście 17 tak się wypowiedziałaś, nie robiłaś tych uwag kiedy do Twojego wątku wstawiałem pliki. Proszę przejrzyj swój kuferek i uderz się w piersi.
  #39  
Nieprzeczytane 07-01-2011, 17:58
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Tar-ninko , akurat zajrzałaś tutaj i bardzo dobrze-złapałam Cię))
W moim malutkim zbiorze mam również twój przepiękny
pps, który ile razy oglądam wracam
do swoich dziecięcych lat , kiedy często wyjeżdżałam na wieś i takie widoki jak w Twoim pps-ie były na co dzień.
W tym pps-ie czuje się zapach polskiej wsi, pięknych swoi -skich ogródków. Cisza, spokój -tylko zwierzęta , ptaki i motyle . Podkład muzyczny wspaniały.
Kiedyś nie ukradłam, nie pobrałam, tylko buchnęłam, aby teraz
ktoś inny mógł buchnąć -w co nie wątpię))))
http://www.voila.pl/225/0p2wz/?1
.
.
.
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
  #40  
Nieprzeczytane 07-01-2011, 18:24
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

202EDAAN.gifwikomego - zważywszy na Twój udział w tym wątku cieszę się że go uruchomiłam. Liczę że dołączy się więcej uczestników. Faktem jest że już kiedyś mój wątek o podobnej treści "zgasł" ale tam próbowałam lokować slajdy usystematyzowane tematycznie co przerosło moją cierpliwość'
Mam nadzieję że i Jagódka cosik nie tylko 'uskubnie' (strach używać określeń!) ale i włączy się do zabawy.
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
 


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
proszę pomocy, moze macie własne doświadczenia dotyczące mojego problemu. becia8311 Choroby, badania, terapie 16 06-07-2007 22:31
Dostępność domowników do mojego komputera prsm eSenior 13 12-06-2007 01:30

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:54.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.