menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 14-08-2008, 00:57
Bajadera07's Avatar
Bajadera07 Bajadera07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Sopot
Posty: 2 627
Domyślnie

A ja sądzę, że senior...jak mu tam... na swój nieporadny sposób, stara się zaskarbić Twoją sympatię Ostatku.. Ot, taka chora adoracja ....
Pozwól, że z tego powodu ,na twe rączki złożę wyrazy współczucia....
  #22  
Nieprzeczytane 14-08-2008, 01:20
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Pytanie

Cytat:
Napisał bogda50
A ja sądzę, że senior...jak mu tam... na swój nieporadny sposób, stara się zaskarbić Twoją sympatię Ostatku.. Ot, taka chora adoracja ....
Pozwól, że z tego powodu ,na twe rączki złożę wyrazy współczucia....
e tam! od razu adoracja... Senior mnie lubi jak Calineczka kość cielęcą, oboje podgryzają... Calinkę nauczyłam uśmiechu (niedowiarkom podpowiadam - fota śmiejących się bernardziów w wątku o psach się znajduje); nie tracę nadziei, że Seniora optymizmem zarażę, bo to podobno choroba zakaźna. A wtedy gratulacje nie wyrazy współczucia na rączki (zreumatyzowane) będę przyjmować... Mam rację?
__________________
  #23  
Nieprzeczytane 14-08-2008, 01:33
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
e tam! od razu adoracja... Senior mnie lubi jak Calineczka kość cielęcą, oboje podgryzają... Calinkę nauczyłam uśmiechu (niedowiarkom podpowiadam - fota śmiejących się bernardziów w wątku o psach się znajduje); nie tracę nadziei, że Seniora optymizmem zarażę, bo to podobno choroba zakaźna. A wtedy gratulacje nie wyrazy współczucia na rączki (zreumatyzowane) będę przyjmować... Mam rację?
Ostatku robię się zazdrosna o względy seniora ..ale jakoś się podzielimy chyba..
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #24  
Nieprzeczytane 14-08-2008, 01:44
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Ostatku robię się zazdrosna o względy seniora ..ale jakoś się podzielimy chyba..
hihi... monetą będziemy rzucać... dobrze, że nie banknotem dolarowym, bo o stronę z piramidą i okiem Horusa walczyłabym jak o niepodległość...
o ile Senior nie potraktuje mnie jak wzmiankowaną kość i nie dogryzie całkiem...
__________________
  #25  
Nieprzeczytane 14-08-2008, 10:53
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Przestancie chodzic parami po forum !
Co to juz w pojedynke nie dajecie rady ?
Znalazly sie staruszki trzymajace sie pod reke,moze jeszcze sluby sobie zafundujecie ???
  #26  
Nieprzeczytane 14-08-2008, 16:35
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Pytanie alarm bojowy

Calineczka! Do nogi!!! Pokaż ząbki (nie w uśmiechu), wytłumacz Panu... poźniej włącz warkotkę i zapytaj, co znaczy hasło "staruszki"? Małgorzata i ja, razem nas licząc, o mało co przekroczyłyśmy setkę, do pół litra jeszcze daleko... a tu masz - staruszki!
Jakie też śluby Senior miał na myśli? Panieńskie odpadają, o innych - gadać nie ma co, bom zaobrączkowana, Małgoś też nie samotna... a i zmiana orientacji zbyt trudna...
My tylko tak... zbieramy się, rozmawiamy, jednoczymy siły, nieśmiało wici rozsyłamy, czaimy się za węgłem... Nikt nie wie kiedy i czy zakrzykniemy: "hajże na Soplicę" (tfu, tfu, na Seniora), a że łagodne my są... może na pokrzykiwaniu i straszeniu skończymy? Jedną dobrą przepowiednią damy się przekupić? Albo uśmiechem?
__________________
  #27  
Nieprzeczytane 14-08-2008, 17:45
Bajadera07's Avatar
Bajadera07 Bajadera07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Sopot
Posty: 2 627
Domyślnie

Pewien pan, spiesząc się na pogrzeb zabłądził... zaczepia więc pewną seniorkę i pyta : Babciu, w jaki sposób najszybciej trafię na cmentarz ?
- ...Powiedz do mnie jeszcze raz: ,,Babciu".....
  #28  
Nieprzeczytane 14-08-2008, 18:31
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Ateisci nie mysla o smierci tylko o dobrym zyciu - czasem wydaje mi sie ,ze maja racje,tylko jak ja ich po smierci spotkam ?
  #29  
Nieprzeczytane 14-08-2008, 20:32
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Gaduła o dobrym życiu i zakładzie Pascala...

Cytat:
Napisał senior A.P.
Ateisci nie mysla o smierci tylko o dobrym zyciu - czasem wydaje mi sie ,ze maja racje,tylko jak ja ich po smierci spotkam ?
Masz rację. Rzadko Ci ją przyznaję, więc doceń. Ateiści myślą o dobrym życiu. Dobrze żyć to nie znaczy: krzywdzić, kraść, gwałcić, podpalać, czy jeszcze co innego złego robić... właśnie odwrotnie - pomagać innym, nie krzywdzić, być bo prostu, zwyczajnie dobrym człowiekiem. Bez handlowania z Bogiem: Panie Boże ja Ci paciorek, Ty mi chmurkę niebieską za to...
Piszę biorąc odpowiedzialność za każde słowo. Wystarczyłoby przestrzeganie "10 przykazań" do wyrzucenia kilku kodeksów i zamknięcia większości sądów. Jednak tak się nie dzieje, nawet w krajach super katolickich.
Znasz słynny "zakład Pascala" i jednoznaczny morał z niego wynikający: nie warto być złym...
Nie dzieliłabym ludzi na dwie grupy: dobry chrześcijanin, zły ateista. J.Ch. powiedział: "nie osądzajcie, nie będziecie sądzeni".
Masz już wykupioną miejscówkę w niebie? Jeśli tak, to oddaj ją, bo popełniasz grzech pychy.
__________________
  #30  
Nieprzeczytane 14-08-2008, 21:30
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Ja wierzę inaczej. Najważniejsza jest dla mnie zasada:"nie czyń drugiemu,co tobie niemiłe." 10 przykazań uważam za uniwersalne. Istnieją w każdej religii i powstały o wiele wcześniej,niż njstarsza religia. Kiedyś wydawało mi się,że monoteizm pierwsi przyjęli Żydzi. Teraz już nie.
Jeśli się modlę,to dziękuję Bogu za to co mam,a nie proszę o więcej. Chciałbym umrzeć wiedząc,że moi najbliżsi mają jako,tako zabezpieczony byt materialny.Uważałbym wtedy,że życie moje miało sens. Wierzę że wszyscy ludzie są jedną wielką rodziną,że następne pokolenia, w tym moja rodzina, moi sąsiedzi, bedą się cieszyć pokojem conajmniej tak długo, jak ja. W ogóle uważam,że ci katolicy, co się zbyt wywyższają będą ukarani, już tu na ziemi. Ale ja wierzę inaczej w Boga.
  #31  
Nieprzeczytane 14-08-2008, 22:34
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Post

Ci katolicy pewnie nie zdają sobie sprawy,że Lucyfer
to znaczy "niosący światło".Więc kk szybko uczynił z niego
herszta mocy piekielnych i postrach owieczek, którym bronił dostępu do
wiedzy wszelakiej,czyniąc z niej śmiertelnego wroga.
  #32  
Nieprzeczytane 15-08-2008, 11:10
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Matrix
Ci katolicy pewnie nie zdają sobie sprawy,że Lucyfer
to znaczy "niosący światło".Więc kk szybko uczynił z niego
herszta mocy piekielnych i postrach owieczek, którym bronił dostępu do
wiedzy wszelakiej,czyniąc z niej śmiertelnego wroga.

Nie wiem skąd ty to Matrix wziąłeś,że kk "szybko uczynił z niego (Lucyfera) herszta mocy piekielnych i postrach owieczek, którym bronił dostępu do wiedzy wszelakiej,czyniąc z niej śmiertelnego wroga."
Być może,wyczytałeś to u kk między wierszami.Śpieszę więc z wyjaśnieniem, że nic takiego tam nie ma. Bóg kk nie czyni z Lucyfera postrachu owieczek i nie broni im dostępu do wiedzy.
Wprost przeciwnie, jego Bóg zachęca do pogłębiania swojej wiedzy i poznawania jej wszędzie, we wszystkich źródłach. Biblia była, i może być nadal, takim źrodłem. Być może kk rozumie ją inaczej. Biblię, nie wiedzę.
Nawet pisząc, że Bóg karze pewnych ludzi, miał na myśli to,że stępia im czasami rozum. Na starość Bóg to czasami to czyni. Chyba z litości,bo Bóg jest Miłością.
  #33  
Nieprzeczytane 15-08-2008, 17:04
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Ateisci miluja na inny sposob niz Bog,ktory czyni to bezinteresownie .Moce piekielne nie zmogly Boga ,ludzi tak .
Kuszenie Jezusa spelzlo na niczym ,czlowiek zas sprzedal Jezusa za pare srebrnikow i jest nasladowany po dzien dzisiejszy !
  #34  
Nieprzeczytane 15-08-2008, 21:03
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Domyślnie

Re: Kazimierz
A gdzie przeczytałeś,że to Bóg uczynił z Lucyfera herszta piekła.To dzieło apologetów jak najbardziej katolickich i tzw.Ojców Kościoła.Czyż to nie oni głosili, że wszelka wiedza inna, niż ta którą oni posiadają jest wymysłem szatana / bez
względu jak mu na imię /? Z Lucyferem można się spotkać a jakże w proroctwie Izajaszowym rozdział 14.Nie mam też wątpliwości,że na starość z rozumem dzieją się dziwne rzeczy.
  #35  
Nieprzeczytane 15-08-2008, 22:00
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Domyślnie

I nie jest to mój rozum. Jeszcze nie.
  #36  
Nieprzeczytane 15-08-2008, 22:03
Bajadera07's Avatar
Bajadera07 Bajadera07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Sopot
Posty: 2 627
Super

Jesteś seniorze...jak ci tam... niczym MUCHA PLUJKA. Przysiadasz gdzie cię ni oczekują , zostawisz po sobie niechlubny ślad ... i po chwili lecisz dalej by siać, siać......
  #37  
Nieprzeczytane 15-08-2008, 22:42
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Bogdo ..jak ci tam ale zebys ty byla najsympatyczniejsza to nie powiem..
Basia mowi ze w normalnym zyciu jestes normalna mila kobieta. Wiec dlaczego taka nie starasz sie byc tu na forum??
  #38  
Nieprzeczytane 15-08-2008, 23:07
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Basia mowi ze w normalnym zyciu jestes normalna mila kobieta. Wiec dlaczego taka nie starasz sie byc tu na forum??
Pani Słowiczkowo kochana, przecież Senior A.P. wyprowadza Bogdę z "równej wagi". Nie tylko Ją... q-rna, też mam nadgryzioną klawiaturę!
Przy okazji - Seniorze, Bóg jest Władcą strony jasnej i ciemnej, dobra i zła. Porównanie Boga do człowieka (Ateisci miluja na inny sposob niz Bog,ktory czyni to bezinteresownie - tak napisałeś) jest czymś, co w głowie mi się mieści. Widać małą głowinę mam.
Judasz zdradził J.Ch. bo tak było w Pismach i Proroctwach. Cena, jaką za to otrzymał, była niska. Judasz Iskariota był skarbnikiem zelotów, wiele razy miał kasę większą niż ta "zdradziecka". Mógł z w/w kasą uciec? Mógł, jednak tego nie zrobił... Pomyśl dlaczego?
I ostatnie, dla porządku - Lucyfer nie jest władcą piekieł. Instytucja diabła istnieje w wielu religiach i od czasów najdawniejszych. KK do "tych pór" nie ma zamiaru oświecać owieczek. Nawet Biblia w Polsce b. długo była księgą zakazaną.
__________________
  #39  
Nieprzeczytane 15-08-2008, 23:25
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 096
Domyślnie

Dla mnie ułomnej niezrozumiałe jest samo stwierdzenie o miłowaniu Boga.
Jestem zdolna do miłości do kogoś, kogo znam,do żywego człowieka. Na swój sposób kocham zwierzęta, ale nie potrafię kochać idei, wyobrażenia, obrazu.
Czy to nienormalne?
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
  #40  
Nieprzeczytane 15-08-2008, 23:42
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Mruga oczkiem (żart) Lecę pożyczyć warkotkę bernardzią, bo kilka osób będzie chciało mnie skopać...

Cytat:
Napisał Babka Gratka
Dla mnie ułomnej niezrozumiałe jest samo stwierdzenie o miłowaniu Boga.
Jestem zdolna do miłości do kogoś, kogo znam,do żywego człowieka. Na swój sposób kocham zwierzęta, ale nie potrafię kochać idei, wyobrażenia, obrazu.
Czy to nienormalne?
Normalne. Kochasz świat, wschody i zachody słońca, śpiewającego ptaszka, psi uśmiech, stokrotkę w trawie... - więc na swój sposób - kochasz Boga. Tak odbieram Boga, dla mnie nie jest siwobrodym starcem o groźnym obliczu... jest Światem, Żyjącą Błękitną Planetą. Nie widzę Go w kościele, widzę za to w przydeptanym ździebełku trawy nieśmiało się podnoszącym. I w każdym człowieku - też.
Narzucam Ci moje poglądy? Nie miałam takiego zamiaru, jeśli tak odebrałaś - sorki.
__________________
 


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ateizm mamuk Społeczeństwo - wątki archiwalne 545 13-08-2008 17:34

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:50.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.