menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 29-04-2007, 07:47
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Nika, popieram Twój osąd problemu w całej rozciągłości.
Z jednym się nie zgadzam, z tym nagle.Nic nagle, to nasze pokolenie żle wychowywało.Widoczne to było przez cały czas."Przyjaciółka", "Kobieta i życie" i jakieś inne piśmidła uświadamiały o bezstresowym wychowywaniu, o przyjażni z dzieckiem, o złym wpływie przymusu i siły na psychikę. Swoje robiły stosunki i stosuneczki. Bo jakże to," ja dyrektor", " ja sekretarz ", " ja kierownik ", mojemu dziecku wszystko wolno. I było jak w tej bajce o wilku i zającu, ja ci pokażę.
Zachowania nabyte utrwalają się i wzmacniają. Teraz to już mamy "luz i bluz".
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
  #22  
Nieprzeczytane 13-06-2007, 19:36
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Ammi1952
Trafilas w dziesiatke tymi strofami - a czyjego autorstwa ??
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
  #23  
Nieprzeczytane 13-06-2007, 19:41
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Jest takie forum wierszopisó lub jak ktoś woli wierszokletów bej się nazywa
  #24  
Nieprzeczytane 13-06-2007, 19:52
grazyna grazyna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1 125
Domyślnie

Forum jest potrzebne, a krytykę -olać! Mówi to jakaś pojedyncza osoba, która niech sobie myśli i mówi co chce , jej problem.
Kuchnie widziałam, bardzo ładna!
  #25  
Nieprzeczytane 16-06-2007, 08:47
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie Wzruszylam sie - co podzczas >pracy< nie za bardzo mi przystoi

Piekna mlodziutka o oryginalnej urodzie i imieniu dziewczyna rozwodzila sie z mezem starszym od niej o 20 lat,ktory przebywa na <wychodzctwie > od 19 lat.Tam zyje,pracuje i w miare czesto odwiedza ojczysty kraj.Maja coreczke o rownie oryginalnym imieniu w wieku 2 lat.
Facet - czyli maz i tatus nie chce ani jednej ani drugiej - wrecz zakazal jakichkolwiek kontaktow i przesylanie zdjec , szczegolnie malej Carmen.
Swiadek <tatusia> tez tatus czyli dziadek >malej> zwracal sie do matki jego wnuczki per pani ,albo ona ,one ....
Stanoczym drzacym glosem 85-latka /nie ze wzruszenia/ wychrypial ze nie chca zadnych kontaktow ani wiadomosci co z nimi bedzie sie dzialo po orzeczeniu rozwodu.
<Targowala sie o kazda zlotowke na rzecz slicznej jak mamusia wnusi. Piekna .skromna dziewczyna bardzo plakala,czula sie odrzucona ,upokorzona - mpoprosila o jak najszybsze zakonczenie bo to wszystko jest ponad jej sily.
Widac ze nie chodzilo o pieniadze a o <swiety spokoj> /byly awantury i pijanstwo/.
Dzadzius przystal na obowiazek alimentacyjny w zenujaco niskiej kwocie ...i byl z siebie >ogromnie zadowolony> i bardzo sie spieszyl bo za pare chwil wyjezdzal do syna i zony za granice Rozpacz tej nad wiek dojrzalej matki i jej slowa o milosci,rodzinie i oczekiwaniach z tym zwiazanych bardzo jej wspolczulam.Ale niestety tylko tyle moglam dla 128kotki.gif niej zrobic.
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
  #26  
Nieprzeczytane 16-06-2007, 12:56
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Buniu przystoi ....................

Wzruszyłam sie po przeczytaniu Twojego posta Buniu, to że się wzruszyłaś podczas pracy bardzo dobrze o Tobie świadczy. Gdyby takich osób było więcej................... eeeeech.
  #27  
Nieprzeczytane 16-06-2007, 13:20
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Ależ Buniu przystoi i dobrze o Tobie świadczy.A historia smutna
i jakby na przekór schematom...Biedna ta dziewczyna i jej dziecko.....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 16-06-2007 o 16:55.
  #28  
Nieprzeczytane 18-06-2007, 19:19
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie Zaczynam sie buntowa co drugi dzien jest mi przykro .....

[ATTACH][/ATTACH]
Na tarsie znalazlam takie wlasnie malenstwo - ptaszka z rozdziawionym dziubkiem.Wypadl mamie z gniazdka.Byl nieopierzony i niestety ... zimny.
A obok spala moja kotka Zuzanna ... szkoda ze nie mialam aparatu foto.
P,s
Zuzia nie konsumuje ptaszkow tylko karme dla kotow..
p,s, 2
I dlatego pewnie moj ogrod rozbrzmiewa ptasimi trelami - mysle ze rozne ptaszki wlasnie w ten sposob odwdzieczaja mi sie z a >stolowke> w zimie i lokum w postaci budek na modrzewiach
Załączone Grafiki
File Type: jpg 48209 maly ptaszek.jpg (7.2 KB, 32 wyświetleń)
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
  #29  
Nieprzeczytane 18-06-2007, 19:20
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

oooo a ptasze chyba jednak zyje ... i gdzis pofrunal ...
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
  #30  
Nieprzeczytane 27-06-2007, 11:04
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Bardzo przykro mi sie zrobiło,kiedy weszlam na moje ulubione forum i czytam w powitanaich,ze Małgosia się z nami zegna.Niby jej wybór,ma do tego prawo,ale .. No wlasnie,przecierz każda z nas ma jakieś słabsze dni,kazdej z nas ktos czasami "dowali" i jak miałybysmy sie o wszystko obrażać,to forum juz by nie istnialo.Ludżmi tylko jesteśmy i popełniamy błędy.A jak ktoś nas bardzo wkurzy to go omijajmy szerokim łukiem a nie obrażajmy sie na wszystkich.Małgosiu,czy zasłużyłysmy na to żebys nas tak potraktowała.Jest mi smutno i przykro i narazie nie chce mi sie czytać postów.To tyle.
  #31  
Nieprzeczytane 27-06-2007, 12:55
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Mnie tez jest przykro -moje zgryźliwe uwagi nie dotyczyły większości z Was dziewczyny, a tego co wyczynia jolita&co .Nie chce dowiadywać się od obcych osób ,ze jestem taka czy owaka bo jeśli nawet dyskutuję w niezbyt uładzony sposób to staram się nie obrażać nikogo personalnie .Owszem skierowałam parę postów bezpośrednio do jolity i jej gronka ale dotyczyły one zachowań a nie osób i ich cech charakteru./Z większością z Was czułam się bardzo świetnie i naprawdę żal mi Was opuszczać ale chwilowo jestem tak wściekła ,że nie chcę wypisywać głupot.Być może za jakiś czas wrócę sobie z Wami pogadać jako ten syn marnotrawny.Pa
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #32  
Nieprzeczytane 27-06-2007, 13:12
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie

Małgorzato50 - W jednym z postow napisałaś o ciotce - starszej dystyngowanej damie, która upominała, niesforną nastolatkę, stanowczym "proszę zmienić ton".
Wcielam się w osobowość, te ciotki i mówię:co to za fanaberie z tym wychodzeniem z forum a więc i zabieraniem ze sobą, jędrnego języka, dosadności ale i trzeźwości osądów, temperamentu wypowiedzi i szerokiego horyzontu zainteresowań. Czy zebrane, nie małe, grono przyjaciół i adwersarzy, do niczego nie zobowiązuje?
Pozdrawiam i oczekuję zmiany decyzji.
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
  #33  
Nieprzeczytane 27-06-2007, 13:25
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 061
Domyślnie

I ja się podpisuję po słowami mojego i Twojego Małgosiu ulubionego forumowicza -Feliksa...

Właśnie.Czy grono przyjaciół Cię nie zobowiązuje ?
Czy ja na próżno przegrzewałam sobie szare komórki,narażając się na ustawiczny ból głowy,aby niczym Szekspir ,pisać dramaty ,jak nie wracałaś z tych cholernych Stanów,ponoć Zjednoczonych..?

Ja też oczekuję...nie...ja żądam zmiany decyzji,ściskając Cię mocno...
  #34  
Nieprzeczytane 27-06-2007, 15:45
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 318
Domyślnie

Mieszczę się w tym "gronku" bo stanęłam w obronie Jolity . Zawsze kierowałam się sprawiedliwością i rażą mnie wszelkie przejawy impertynencji. Jeśli okaże się,że mój owoc /z tego "gronka"/nie wszystkim smakuje to jego problem, ale nie pozwolę się obrażać, ani czytać jakiś insynuacji na swój temat. To,że jest miło w klubiku to żadna wada. Powtórzę przysłowie:"zgoda buduje -niezgoda rujnuje".Pozdrawiam wszystkie "gronka" i pozostałe osoby też.
  #35  
Nieprzeczytane 27-06-2007, 18:03
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uwaga Małgośka wracaj!!!!!!!!!!!!!!!!!

No co Ty wymyśliłaś? Wracaj czekamy na Ciebie, słyszysz?!!!!!!
Wracaj!!!!!!!!!!!!!!
  #36  
Nieprzeczytane 27-06-2007, 19:57
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

nowa:prosze o szybkie wprowadzenie mnie o co chodzi?Myslalam ze obrazanie jest cecha mlodych ,oni maja tyyyyle czasu.My mamy dzielic sie spostrzezeniami na rozne tematy i wspierac sie
  #37  
Nieprzeczytane 27-06-2007, 20:06
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 061
Domyślnie

nowa,serduszko,a nie mogłabyś się jakoś nazwać? Bo już za chwilę nie będziesz nowa,ale nasza ,własna i bardzo lubiana .To jak do Ciebie będziemy mówić..

A nasza Małgośka ?
Myślę,że zawita do nas,jak jej wnerw przejdzie..
  #38  
Nieprzeczytane 27-06-2007, 22:17
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

wnuczki mowia na mnie babciela/babcia ela -tak sobie skrocily?niech bedzie babciela
  #39  
Nieprzeczytane 27-06-2007, 23:19
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Bardzo ladnie wnuczki to wymyśliły.Mnie też bardziej podoba sie babciela niżli nowa.Pozdrawiam serdecznie.
  #40  
Nieprzeczytane 28-06-2007, 09:27
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie

Hej! Babciela, z tym wprowadzeniem - o co chodzi - widzę ogromne trudnosci, bowiem sprawa, w całości, dotyczy tzw. stosunków międzyludzkich. Jest nieuniknione, że w gronie osób dojrzałych i doświadczonych życiowo, czasem albo raczej: od czasu do czasu, biorą górę emocje. Zmienność nastrojów, upodobań a szczególnie ocen postpowania innych, występuje, na naszym forum, dość regularnie i wg. mnie, jest nieodłącznym zjawiskiem w takim środowisku. Do naszych wypowiedzi w tematach czy wątkach wnosimy swoje nastroje chwili, z dużą dozą przekorności, typowej dla wieku dojrzałego. Efektem są wypowiedzi pochwalne, z zachwytem dla innych, są też riposty / z podtekstem "co wy tam wiecie"/. Najwięcej kontrowersji i niesnasek wywołują wpisy korygująco - pouczające, ponieważ, dotykają, niezwykle drażliwego, ja. Żeby poznać, te sprawy, nie ma innego sposobu jak przysiąść, przek komputerem i poczytać posty. Proponuję dwojakie podejście: najpierw poczytaj, wybrane wątki a potem zajrzyj do wszystkich wypowiedzi, osoby aktywnej w danym wątku. Spora lektura ale pozwoli, samodzielnie ocenić, zarówno temat jak i osoby w nim uczestniczące.
Pozdrawiam i życzę cierpliwości.
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
 


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.