menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 26-10-2010, 23:07
Sadowska Dominika's Avatar
Sadowska Dominika Sadowska Dominika jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 29
Uśmiech KRĘGOSŁUP. Ćwiczenia eliminujące BÓL.

BH.46.
MOTTO: KAŻDY z nas, jeśli boli go KRĘGOSŁUP, to myśli zaraz o lekach tzw. przeciwbólowych.

Nic bardziej mylnego. Powinniśmy zwyczajnie ćwiczyć mięśnie utrzymujące kręgosłup w prawidłowym pionie tzw. MIĘŚNIE OKOŁO KRĘGOSŁUPOWE, a problem oddalamy. Ćwiczenia, takie jeśli wykonujemy 15-20 minut, we własnym łóżku, 1 x w tygodniu, to wyniki tych ćwiczeń nas zaskakują, ponieważ mamy lepszą kondycję i większą ogólną sprawność całego organizmu Dużo większą. Eliminujemy też; zaparcia jednocześnie uzyskując na stałe tzw. klasyczny PŁASKI brzuch.

Należy tylko przeczytać i zrealizować samemu opisy, pod zdjęciami ćwiczącego modela. Rozdział Nr 33 w książce; pt_______: PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku.

Dobrze jest też w trakcie ćwiczeń dociążyć się obciążnikami, lecz tylko takimi o ciężarze 500 gram. Mężczyznom poprawią się torsy, a dziewczynom talie. A więc ćwiczenia czas zacząć !! Ostanie słowo, co oczywiste należy zawsze do naszego lekarza rodzinnego.

WAŻNE:
Tabele produktów wg tzw. INDEKSU ŻYWIENIOWEGO, tj. IŻ produktu; pomogą nam we właściwej ocenie, przy realnym doborze pokarmów dla nas biologicznie prawidłowych. Tabele te, opracowali naukowcy z instytutu o nazwie; IRL KRAKÓW.

CHLEB typu KR-IRL:
Stanowi aktualnie o silnym; układzie immunologicznym, organizmu człowieka. Dostarcza ogrom energii eliminującej głód dlatego; iż GLUKOZA naturalna w nim zawarta, stabilizuje poziom cukru we krwi, na ok. 4-5 godzin !! tzw. NISKIE węglowodany, tj. do 26% wzrostu. Złe to, WYSOKIE węglowodany, tj. od 26,01% wzrostu. Podnoszą poziom cukru po spożyciu zbyt wysoko stymulując otyłość, również cukrzycę typu 2.
To kłopot, że nie kupisz tego chleba, nikt go nie piecze, nikt na nim nie zarabia, ale samemu upiec WARTO !!

KONKLUZJA finalna:
Ilość żywności należy bezwzględnie dostosować do trybu życia, czyli zapotrzebowania energetycznego własnego organizmu. Najistotniejszym stabilizatorem wyrównywania braków energii u człowieka jest bez wątpienia tzw. CHLEB typu KR-IRL. Wskazana jest także zasadotwórcza cytryna ok. 2,5-4 sztuk/24h. Sok z cytryny neutralizuje kwasowość soków trawiennych pustego żołądka zmniejszając łaknienie.

R E F L E K S J A:
INDEKS ŻYWIENIOWY, a; INDEKS GLIKEMICZNY, to dwa różne spojrzenia na realia przyrodnicze.
IŻ; to identyfikacja ewolucyjnych dokonań przyrody. IG; to marketing, obłuda i biznes.

Zobacz też; GLUKOZA naturalna, wg: IRL KRAKÓW.
Książka, pt._______: PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku.
Wydanie drugie: zaktualizowane i uzupełnione. **
Skrót adresu strony w Internecie_______: MAGDALIRL
ADRES_______: http://www.magdalirl.com.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 27-10-2010, 11:47
mariarynkiewicz mariarynkiewicz jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 6
Domyślnie

Świetnym sposobem na bóle kręgosłupa są tzw. sznurówki, czyli coś na kształt gorsetu, który stabilizuje kręgosłup i wspomaga mięśnie krzyża. Swego czasu używałam czegoś takiego i naprawdę mi pomagało! Jeśli lekarze nie potrafią pomóc radzę udać się po poradę do fizjoterapeutów w sklepach medycznych. Oni najlepiej znają się na sprzęcie rehabilitacyjnym i może będą mogli pomóc... Ja z czystym sumieniem mogę polecić firmę Akson ze Śląska...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 28-10-2010, 09:52
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

O potrzebie ruchu pisze przy kazdej okazji- od tego nie ma odwolania- są specjalne cwiczenia wzmacniajace m. brzucha- chocby "pompki" 10 x wieczorem i wzmacniajace m- przykręgosłupowe tzw odwrotne pompki- a więc na brzuchu podnoszenie wyprostowanego tulowia i wyprostowanych nóg- i szczupla sylwetka- od tego nie ma odwołania- osoby obciązone tusza maja male szanse na likwidację bólu. Cały wic polega na odciązeniu kregoslupa- bo zmian zwyrodnieniowych nie usuniemy- a to one przy poruszaniu draznia zakonczenia bólowe- w wiec dajmy im spokoj, niech pracuja mieśnie przykręgoslupowe i brzucha.Dobrz jest terapia manualna u lekarza z takim certyfikatem- rękoczyny trochę ponastawiaja- popularnie- kręgi-ale nigdy nie zlikwiduja ani dysku , ani istniejących zmian i - jezeli dobrze zrobiony odblokowuja czuciowe zakonczenia nerwowe , a tym samym likwidują boł.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 12-11-2010, 11:24
mariarynkiewicz mariarynkiewicz jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 6
Domyślnie

Zgadzam się, że bez aktywności fizycznej wszelkie bóle około kręgosłupa mogą się tylko nasilać... Niestety czasami nie jest możliwe ich wykonywanie - i wtedy pojawia się problem. Dlatego pisałam o dodatkowej stabilizacji Coś takiego świetnie zmniejsza ból przy różnego rodzaju dyskopatiach... LINK
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 14-01-2011, 13:35
Opcja Opcja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 345
Domyślnie

wiele cennych rad w tym wątku dotyczącym bólu kręgosłupa, dzięki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 09-02-2011, 12:14
Justyska007 Justyska007 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Posty: 2
Domyślnie

Witam nazywam się Justyna jestem studentką III roku fizjoterapii, pisze pracę na temat wpływu masażu na zespoły korzeniowe odcinka lędzwiowego kręgosłupa. Masaż jest to dziedzina którą chciałabym się zająć. Proszę o wypełnienie ankiety. Ankieta jest anonimowa.

http://www.ankietka.pl/ankieta/54119...dzwiowego.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 03-05-2011, 16:26
~gość: 109.196.0.xxx's Avatar
~gość: 109.196.0.xxx
 
Posty: n/a
Post

Ja mam dopiero 19 lat i już cierpię na bóle kręgosłupa i musze brac tabletki przeciw bólowe bo jak ide do lekarza ogólnego to mowi ze sie nie wyspalem albo od nerki mnie boli ale to chyba nie jest tak jak mowi bo raczej codziennie dobrze spie a nerki mam zdrowe i nie wiem co mam zrobic
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 03-05-2011, 16:30
Stasienko's Avatar
Stasienko Stasienko jest offline
Moderator Forum
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Płock, mazowieckie.
Posty: 12 487
Domyślnie

Cytat:
Napisał 109.196.0.xxx
Ja mam dopiero 19 lat i już cierpię na bóle kręgosłupa i musze brac tabletki przeciw bólowe bo jak ide do lekarza ogólnego to mowi ze sie nie wyspalem albo od nerki mnie boli ale to chyba nie jest tak jak mowi bo raczej codziennie dobrze spie a nerki mam zdrowe i nie wiem co mam zrobic
Poproś lekarza ogólnego o skierowanie do neurologa. On da ci skierowanie na rezonans magnetyczny. Badanie powie wszystko na temat twojego stanu kręgosłupa.
__________________
Dzieli nas tylko czas......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 03-05-2011, 17:09
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Cytat:
Napisał stasienko
Poproś lekarza ogólnego o skierowanie do neurologa. On da ci skierowanie na rezonans magnetyczny. Badanie powie wszystko na temat twojego stanu kręgosłupa.

Skierowanie na rezonans....marzenie ściętej głowy. O ile wiem skierowanie takie może wystawić tylko specjalista. Na początek może wystarczyłoby RTG kręgosłupa i też może wiele wyjaśnić. Tak było w moim przypadku aby stwierdzić kręgozmyk.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 03-05-2011, 19:32
piernatka's Avatar
piernatka piernatka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 95
Domyślnie Ból kręgosłupa

Napewno przeprowadzenie dokładnych badań jest konieczne.Ćwiczenia też wiele mogą pomóc.Tylko do ćwiczeń potrzebne jest duże samozaparcie i systematyczność niestety.Bardzo dobre wyniki daje chodzenie na basen. Zdaję sobie sprawę, że nie każdy ma takie możliwości. Ale jeżeli ma to należy z nich korzystać. Tu gdzie ja chodzę jest dżakuzi, wodospad, bicze wodne. Przez godzinę można dokładnie wymasować każdą część ciała. Wystarczy raz lub dwz razy w tygodniu i samopoczucie jest dużo lepsze. Mnie to kosztuje 7 zł. za godzinę. Są jednak miejscowości, gdzie emeryci i renciści wcale nie płacą. Spróbujcie. Zachęcam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 03-05-2011, 19:58
Stasienko's Avatar
Stasienko Stasienko jest offline
Moderator Forum
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Płock, mazowieckie.
Posty: 12 487
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewiko
Skierowanie na rezonans....marzenie ściętej głowy. O ile wiem skierowanie takie może wystawić tylko specjalista. Na początek może wystarczyłoby RTG kręgosłupa i też może wiele wyjaśnić. Tak było w moim przypadku aby stwierdzić kręgozmyk.
Dlatego napisalem że skierowanie wyda neurolog. Na sam rezonans czekałem cztery tygodnie, więc nie pisz ze jest to marzenie ściętej głowy. RTG kręgosłupa i prawidłowa diagnoza? Życzę powodzenia.
__________________
Dzieli nas tylko czas......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 03-05-2011, 19:59
Stasienko's Avatar
Stasienko Stasienko jest offline
Moderator Forum
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Płock, mazowieckie.
Posty: 12 487
Domyślnie

Cytat:
Napisał piernatka
Napewno przeprowadzenie dokładnych badań jest konieczne.Ćwiczenia też wiele mogą pomóc.Tylko do ćwiczeń potrzebne jest duże samozaparcie i systematyczność niestety.Bardzo dobre wyniki daje chodzenie na basen. Zdaję sobie sprawę, że nie każdy ma takie możliwości. Ale jeżeli ma to należy z nich korzystać. Tu gdzie ja chodzę jest dżakuzi, wodospad, bicze wodne. Przez godzinę można dokładnie wymasować każdą część ciała. Wystarczy raz lub dwz razy w tygodniu i samopoczucie jest dużo lepsze. Mnie to kosztuje 7 zł. za godzinę. Są jednak miejscowości, gdzie emeryci i renciści wcale nie płacą. Spróbujcie. Zachęcam.
Bez zaleceń lekarza specjalisty, byłbym daleki od podejmowania jakichkolwiek ćwiczeń. Ja się obawiałem że moga mi wyrządzić więcej szkód niż pomóc.
__________________
Dzieli nas tylko czas......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 03-05-2011, 20:13
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Rtg kregoslupa i dokładnr badanie neurologic zne pozwoli doswiadczonemu neurologowi dokladnie okreslic poziom uszkodzenia- MRI to tylko badanie przed ewentualnym zabiegiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 04-05-2011, 09:13
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Rtg kregoslupa i dokładnr badanie neurologic zne pozwoli doswiadczonemu neurologowi dokladnie okreslic poziom uszkodzenia- MRI to tylko badanie przed ewentualnym zabiegiem.

Dokładnie tak jest w przypadku mojego kręgosłupa. Leczy mnie SUPER ORTOPEDA i jestem już 6 tygodni po operacji.
Natomiast w przypadku mojego męża potrzebny był rezonans aby okreslić w jakim stanie znajduje się jego kręgosłup.
Pozdrawiam wszystkich cierpiących "kręgosłupowców"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 09-05-2011, 09:01
Opcja Opcja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 345
Domyślnie

żeby nie bolały plecy trzeba zachować zdrowy tryb życia, i w codziennych czynnościach pamiętać o kilku zasadach zdrowego kręgosłupa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 11-05-2011, 11:50
~gość: 83.3.1.xxx's Avatar
~gość: 83.3.1.xxx
 
Posty: n/a
Post

Ciekawy artykul ku przestrodze, jednak jak juz z kregoslupem jest zle, to jest. A wtedy trzeba szybko dzialac. i efektywnie. Wiem jak to jest, gdyz moj tata cierpial bardzo na bole i grozila mu nawet operacja. na szczescie jej uniknal dzieki (nie powstrzyam sie od wyrazenia naleznej im wdziecznosci) dr Kraftowi i jego klinice vertebralia. fachowcy. polecam i bede polecac wszystkim!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 15-05-2011, 12:20
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest teraz online
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 85
Domyślnie

Cytat:

Napisał gość: 109.196.0.
Ja mam dopiero 19 lat i już cierpię na bóle kręgosłupa, muszę brać tabletki przeciw bólowe..

Bardzo dobrze rozumiem stan Twojego ducha. Musisz przygotować się psychicznie, że walka z tą chorobą reumatyczną będzie trwać do końca życia. Czy ją wygrasz to głównie od Ciebie zależy, a w niewielkim stopniu od lekarzy - tylko na odcinku fizykoterapii. Ja taką walkę sam wygrałem bez udziału lekarzy. Ból kręgosłupa zaczął się u mnie, gdy miałem około 30 lat. Z czasem reumatyzm opanował wszystkie moje narządy ruchu. Teraz mam prawie 81 lat i jestem sprawny fizycznie, nie prześladują mnie bóle reumatyczne.

Co i jak robiłem oraz dlaczego to pomaga ująłem w ksiażce pt. "Leczenie reumatyzmu i osteoporozy własnym organizmem". Podtytuł - Na podstawie własnch doświadczeń. W internecie przedstawiłem ten problem w około 30 postach, odpowiadając na pytanie dlaczego to pomaga.

Żeby wygrać walkę z reumatyzmem winne być spełnione następujące warunki: poznać przyczynę choroby i ją zrozumieć, uwierzyć w siebie i każdego dnia podporządkowywać się prawom natury. W moich wypowiedziach zawarte są materiały pozwalające spełniać te warunki.
Ty jako młody, dorosły człowiek łatwo opanujesz potrzebny materiał. Ból /najlepszy strażnik naszego zdrowia/ zmusi Ciebie do szukania jego uniknięcia. Prędzej czy póżniej przeczytasz moje posty i wierzę, że sobie sam pomożesz, tak jak ja to uczyniłem. Nie poddawaj się ! Optymizmu - całe życie przed Tobą.

Nasuwa się logiczne pytanie, że ja proponuję skuteczniejsze leczenie niż to czynią lekarze medycyny akademickiej? Znajdziesz na to odpowiedz w moich postach. Czytaj moje posty i zadawaj pytania. Chętnie Ci odpowiem. W internecie zabieramy głos aby sobie wzajemnie pomagać. Mój adres internetowy: www.senior.pl//zdrowie/dyskusje/choroby/medycyna praw natury.Leon-Gdańsk/
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 30-05-2011, 20:42
~gość: 193.200.120.xxx's Avatar
~gość: 193.200.120.xxx
 
Posty: n/a
Post

Polecam wodę siarczkową właśnie na bóle kręgosłupa. Nie tak dawno skorzystałem z zabiegów na bazie wody siarczkowej w Malonowym Dworze w Świeradowie i po 2 zabiegach ból powoli ustawał. Naprawdę polecam każdemu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 02-06-2011, 14:04
~gość: 83.12.180.xxx's Avatar
~gość: 83.12.180.xxx
 
Posty: n/a
Post

Najlepszym sposobem na bóle kręgosłupa rwy kulszowej i zwyrodnienia jest mata relaksacyjna firmy Turbo-Plast polecam ja każdemu kto nie może poradzić z tego rodzajami bólem jest produkt wielokrotnie przetestowany i cieszy się stałym zadowoleniem użytkowników więcej informacji na stronie www.turboplast.com Gorąco polecam!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 31-03-2013, 11:26
Senna Senna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Posty: 19
Domyślnie

Na ból kręgosłupa zwłaszcza odcinka krzyżowo-lędźwiowego bardzo pomocny jest ocieplacz, tylko należy szukać produktu medycznego, bo podróbek nie brakuje na rynku. Mnie pomaga i uśmierza ból.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ble staww - przyczyny i zapobieganie - komentarze makar Ogólny 53 15-02-2017 14:46
Zwyrodnienie kręgosłupa wendy55 Choroby, badania, terapie 246 08-09-2014 09:49
Masaż - sposób na ból kręgosłupa - komentarze Basiula Ogólny 36 24-04-2014 17:36
Bóle reumatyczne, stawów i inne madalena49 Profilaktyka i zdrowy styl życia 81 01-07-2013 13:30
Seniorzy a związki – tu wciąż jest problem? - komentarze destiny Ogólny 64 21-05-2007 18:43

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:02.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.