menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 24-11-2007, 15:15
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Mnie też rozczarowała Oleńka,zupełnie inaczej ją sobie wyobrażałam/tu zgadzam się z Danmalem-nosimy w sobie wyobrażenia postaci literackich i czasem przeżywamy wielkie rozczarowanie,gdy widzimy ich na ekranie-Bogumił i Barbara znakomici!!/
  #22  
Nieprzeczytane 24-11-2007, 15:17
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Czytając posty Wilhelminy,myślałam,że to dystyngowana dama..bałam się naszego spotkania..a tu taka zakręcona dzierlatka...
  #23  
Nieprzeczytane 24-11-2007, 15:18
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Bianko, może masz rację...

nie wiem na pewno. Jeśli ktoś ma zły dzień - może być zniecierpliwiony, kłótliwy, dosadny... czy ja wiem, jaki jeszcze. Ale zwrot w poglądach?

Jeśli chodzi o chamstwo, bezczelnośc i lekceważenie - mam odruch ucieczki, nie walki.
I chyba dobrze, bo odpowiedz w tym samym stylu jest może skuteczna, ale kończy się kacem. Ja w ogóle mam spozniony zapłon, jak mówią Francuzi, więc lepiej, żebym odeszła. Po co mam się katować za pózno znalezioną odpowiedzią?
  #24  
Nieprzeczytane 24-11-2007, 15:34
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie

Oczywiście, że każdy ma automatycznie wyobrażenie osoby z którą rozmawia,a nie widzi jej.Podobnie jest z wyobrażaniem sobie postaci literackich.Tylko co to ma wspólnego z psychologią?
To prosty mechanizm ,który tak a nie inaczej działa.
I nawet widząc zdjęcie danej osoby,obraz jest nie pełny.
Ciągle nie mogę dopatrzeć się psychologii w tym wątku,to raczej specyfika komunikacji za pomocą internetu.
__________________
  #25  
Nieprzeczytane 24-11-2007, 15:36
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 056
Domyślnie Danmal

Cytat:
Napisał danmal
Na Siekiewiczu wychowalo sie juz pare generacji,pokrzepienie serc dzialalo,ale jego kobiety...jakies niedoopowiedziane,niedookreslone,moze Basia Wolodyjowska ma iskre boza..a Marynia...mdla jak mamalyga i nie powiem ktory watek

No tak."Rodzina Połanieckich '' niezbyt się Sienkiewiczowi udała .W pozytywiźmie to lepszy był Prus,jako rzemieślnik ...
Sienkiewicz malowal piórem.Z jego książek słychać było tętent koni,skrzyp studziennego żurawia,trzask ognia i krzyki zabjanych ludzi..
A jego kobiety ? To tylko schemat pewien..Ona i on.Ale piętrzą się trudności i żeby zaspokoić potrzebę seksualną,trzeba dobrze się naganiać po stepie.Albo zmienić osobowość i z wirachy stać się patriotą... Do tego potrzebne były warunki ekstremalne,więc i osobowość bohaterki była tylko dodatkiem.
Ważne,aby utrzymała cnotę do momentu kulminacyjnego..
W innym wypadku - klasztor.
Zresztą Skrzetuski też był nudny jak flaki z olejem...
  #26  
Nieprzeczytane 24-11-2007, 15:42
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
nie wiem na pewno. Jeśli ktoś ma zły dzień - może być zniecierpliwiony, kłótliwy, dosadny... czy ja wiem, jaki jeszcze. Ale zwrot w poglądach?

Jeśli chodzi o chamstwo, bezczelnośc i lekceważenie - mam odruch ucieczki, nie walki.
I chyba dobrze, bo odpowiedz w tym samym stylu jest może skuteczna, ale kończy się kacem. Ja w ogóle mam spozniony zapłon, jak mówią Francuzi, więc lepiej, żebym odeszła. Po co mam się katować za pózno znalezioną odpowiedzią?
Ja mam róznie - długo staram się unikać, ale potem się wściekam i wtedy trudno mnie powstrzymać
W necie tego nie widać
Jak to zwrot w poglądach? Taki o 180 stopni? Może to jakiś nawrócony?
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #27  
Nieprzeczytane 24-11-2007, 15:58
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 056
Domyślnie

No to nie ja... ...Ja jestem jak Wezuwiusz.Lawa to i owszem,ale z miejsca się nie ruszam..
Choć nie wiem czy to dobre.Nawet krowa zmienia poglądy,zależnie od pory roku.Latem pasza zielona i krowa zarzeka się ,że nigdy siana...ale przychodzi zima i biedaczka zmienia zdanie.
  #28  
Nieprzeczytane 24-11-2007, 16:02
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Uśmiech Moja droga

Cytat:
Napisał Lila
Zresztą Skrzetuski też był nudny jak flaki z olejem...
Czy wyobrażasz sobie życie w stadle małżeńskim z Bohunem? Przecież to był rozhukany i rozpasany wojownik, a nie kandydat na męża.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #29  
Nieprzeczytane 24-11-2007, 16:04
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 056
Domyślnie

No nie ,nie wyobrażam sobie...ale mogła mu ulec w tym jarze ,jednak.Nikt nie dowiedziałby się...
  #30  
Nieprzeczytane 24-11-2007, 16:12
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
No nie ,nie wyobrażam sobie...ale mogła mu ulec w tym jarze ,jednak.Nikt nie dowiedziałby się...
Była ranna przecież. Poza tym - nie wiadomo, jakie byłyby skutki takiej bezmyślnej uległości... namiętności...
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #31  
Nieprzeczytane 24-11-2007, 16:17
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 056
Domyślnie

No była.Sama sobie kosę pod żebro zasunęła..
A konsekwencje byłyby,skoro taka płodna była,że wystarczyło tylko potrząsnąć jak gruszką,a już ulęgałki leciały..W hurcie..

No i Skrzetuski to chyba miał dwie wsie ,a Bohun biedaczysko -żadnej...Więc gdzie mieszkałaby ta chmara dzieci ?
  #32  
Nieprzeczytane 24-11-2007, 16:17
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie moze

gdyby ona ulegla.. czytelnik stracilby do niej szacunek ?
A wlasciwie szacunek do autora bylby podminowany na pewno..
  #33  
Nieprzeczytane 24-11-2007, 16:19
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 056
Domyślnie

Wiesz Asiu,na jej miejscu ja bym nie patrzała na szacunek czytelnika...Zresztą sam Hoffman zasugerował,iż Halszka ciut żałuje.No ,mogła się tylko popieścić,udając zemdloną..
  #34  
Nieprzeczytane 24-11-2007, 16:20
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie

...a mnie się zawsze ognisty, męski Azja podobał - szkoda, że Baśka nie uległa, ale żeby tak zaraz - na pal...?

natomiast w "Lalce" tylko wersja z Tyszkiewicz wydaje mi sie pełnokrwista - to tez nie rola dla Braunek
  #35  
Nieprzeczytane 24-11-2007, 16:24
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Lila

Cytat:
Napisał Lila
Wiesz Asiu,na jej miejscu ja bym nie patrzała na szacunek czytelnika...Zresztą sam Hoffman zasugerował,iż Halszka ciut żałuje.No ,mogła się tylko popieścić,udając zemdloną..

Jak racja to racja tez najmniej przejmowalabym sie czytelnikiem...
  #36  
Nieprzeczytane 24-11-2007, 16:25
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 056
Domyślnie

Arczia !! Azja ? Niezbadane są gusta kobiet...
Te ryby siną farbą nakłute...no faktycznie,modny tatuaż..Pal był następstwem potraktowania go przez Basię.
Natomiast jakby Sienkiewicz mniej był romantyczny i namalował prawdziwy obraz jejmości Wołodyjowskiej,to nieszczęścia nie byłoby.Azja na jej widok uciekłby od razu na Krym.
Ona by za nim pognała na piechotę,bo zaraz po bohaterskiej rozrywce męża przez prochy,wydała się za mąż.
  #37  
Nieprzeczytane 24-11-2007, 16:27
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 056
Domyślnie Jasne

Cytat:
Napisał danmal
...a gdyby on sie zmienil pod jej urokiem.?ale ona tez byla nijaka,tak jak Skorupko/a/..no nie bzdury gadam,gdziezby sie zmienil,on mial/bo autor tak chcial/nature dzika i nie dajaca sie wtloczyc w zadne konwenanse.Wspolczesna by ulegla..

...przylepiając sobie na pośladek plaster antykoncepcyjny....
  #38  
Nieprzeczytane 24-11-2007, 16:37
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Taaaaak...

...stwierdzam, że psychologia forum jest arcyciekawa i wymaga studiów głębokich... Na razie widzę jedno: dygresje są ulubionym sposobem dyskusji wszelakich i drugie - o czymkolwiek by się nie rozmawiało, zawsze dochodzi się do damsko - męskich układów. Że o pośladkach nie wspomnę!
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
  #39  
Nieprzeczytane 24-11-2007, 17:19
Stanley's Avatar
Stanley Stanley jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Morze
Posty: 1 522
Domyślnie

Czytam te wątki i Pań wypowiedzi wszak forum jest kobiece i coraz mniej rozumię Panie. Nie chodzi mi tylko o wątki w tym temacie. Ale jedno jest pewne zmieniacie nas co widać nawet w tym klubie. Aż strach się odzywać bo za jakiś czas sam siebie człowiek nie pozna.Miłego soboty
  #40  
Nieprzeczytane 24-11-2007, 17:31
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Kurcze blade, o czym Wy właściwie piszecie, bo nic nie jarzę. Albo mnie dopadła demncja starcza, albo nie wiem już co.
Jakieś plastry na posladkach, jakiś Azja na palu, jakaś nieuległa Baśka. Co tu ma za znaczenie cała ta, ciekawa skąd inąd, trylogia, w wątku o psychologii?
Równie dobrze moglibyśmy tu rozpatrywać sytuację Romea i Julii, czy legendarnego Janka Kosa i Marusi.
Myslę, że psychologia forum, to taki stan, czy zjawisko, które pomaga wielu ludziom wyrazić swoje zdanie na różne tematy, wypowiedzieć się o uczuciach, przedstawić swoją opinię w różnych sprawach, w sutuacji, gdy nie bardzo jest gdzie to zrobić z różnych powodów. Dotyczy to też sytuacji, gdy ktoś nie ma śmiałości powiedzieć czegoś bezpośrednio, woli to napisać.
Jest to bez wątpienia okazja do odreagowania, do rozładowania stresów. Uważam, że należy każdego wysłuchać ( przeczytać) i odpowiedzieć. Pozwolę sobie przypomnieć, że dyskusja polega na atakowaniu poglądu, a nie dyskutanta.
Zauważyłem, z pewnym takim niepokojem, że to co napisał w innym temacie danmal, atakując ponikąd forumowiczki, miał wiele racji, pisząc coś w rodzaju, że to towarzystwo wzajemnej adoracji. Zamiast wzajemnie się sobie podlizywać, piszmy raczej kto ma rację, a kto jej nie ma, a jezeli nie ma to dlaczego.
Zauważyłem też, że często jest tak, że jeśli pojawi się jakiś trudny lub drażliwy temat, to natychmiast dyskusja zamiera.
To jest też odpowiedź na temat kufy, dlaczego panowie tak mało tu piszą.
Może po prostu trzymajmy się tematów, w których zabieramy głos?
Bardzo proszę nie traktować mojej wypowiedzi, jako próby wymądrzania się, ale w myśl prostej zasady, że każdy ma prawo do swojego zdania, dałem swój głos w w/w temacie.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
 


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Forum dla niewybranych cz. XI Ewita Różności - wątki archiwalne 513 11-05-2008 20:08
Forum dla niewybranych cz. IX Ewita Różności - wątki archiwalne 594 16-04-2008 22:51
Forum dla niewybranych cz. VI Ewita Różności - wątki archiwalne 513 18-02-2008 18:50
Forum dla niewybranych cz. V Ewita Różności - wątki archiwalne 499 31-01-2008 11:57
Forum dla niewybranych cd. wątku "forum dla wybranych????" Basia. Różności - wątki archiwalne 502 20-08-2007 16:58

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:09.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.