menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #361  
Nieprzeczytane 16-12-2008, 14:16
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Wisia zyje i zyc bedzie ,zwawa seniorka z niejednego harcerskiego kotla jadla,dzisiaj juz mniej po obozach "na miotle lata".
Wisia - ja ciebie "uwielbiac" !
  #362  
Nieprzeczytane 16-12-2008, 16:30
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Polu Twój post #340

Cytat:
Napisał POLA
Ładnie w Kropce Moniki Bugaj "obsobaczył" Palikota za napastliwość wobec prezydenta. Zrobił to stanowczo i z pełną kulturą, a Palikot stulił uszy.
Można kulturalnie? Można.
Moniki Bugaj? Nie słyszałem o takiej. Kiedyś w jednym poście napisałem 2 razy M. Olejnik i raz M. Olejniczak. Nie omieszkałaś mi tego wypomnieć. Mam znaleźć ten Twój post? Powiedz proszę, co to za nowa redaktorka? Dlaczego obsobaczył zamiast "obsobaczyła"? Zakładam że się nie mylisz i jest taka pani redaktor. Please.

PS. Ja oczywiście rozumiem pomyłkę. I nie pisałbym o tym dzisiaj, gdybyś mnie nie potraktowała kiedyś [inteligentna kobieta] w taki sposób. Czyli pozostawiam do przemyślenia na przyszłość podobne"wycieczki".
  #363  
Nieprzeczytane 16-12-2008, 17:00
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Korwin rzekł był kiedyś,

że rząd rżnie głupa.
Tak mi się jakoś dziwnie to skojarzyło po przeczytaniu takiego oto wpisu:
Cytat:
Napisał Kazik
Moniki Bugaj? Nie słyszałem o takiej. Kiedyś w jednym poście napisałem raz M. Olejniczak. Nie omieszkałaś mi tego wypomnieć. Mam znaleźć ten Twój post?
PS. Ja oczywiście rozumiem pomyłkę. ...
Nic nie rozumiesz i nie trudź się, szukać nie musisz, cytuję niezrozumiały dla Ciebie fragment, żeby inni forowicze widzieli, że jak nie masz do czego, to się przyczepisz do przysłowiowych sznurowadeł :
Cytat:
Napisał Pola
Ładnie w Kropce Moniki Bugaj "obsobaczył" Palikota...
Araad i Maja nawiązują do mojego wpisu i nie mają kłopotu ze zrozumieniem, że chodzi o R.Bugaja, a do Ciebie to jakoś nie dotarło?
No cóż, zdarza się
  #364  
Nieprzeczytane 16-12-2008, 17:07
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
że rząd rżnie głupa.
Tak mi się jakoś dziwnie to skojarzyło po przeczytaniu takiego oto wpisu:

Nic nie rozumiesz i nie trudź się, szukać nie musisz, cytuję niezrozumiały dla Ciebie fragment, żeby inni forowicze widzieli, że jak nie masz do czego, to się przyczepisz do przysłowiowych sznurowadeł :

Araad i Maja nawiązują do mojego wpisu i nie mają kłopotu ze zrozumieniem, że chodzi o R.Bugaja, a do Ciebie to jakoś nie dotarło?
No cóż, zdarza się
Nie dziw się za szybko piszesz.
  #365  
Nieprzeczytane 16-12-2008, 18:35
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Polu

Polu -poczytaj moje PS [#362]. Wyjaśniłem że rozumiem Twoją pomyłkę i nic bym na ten temat nie pisał, bo to nie ładnie. Ale żebyś takich chwytów nie stosowała w przyszłości do innych -to musiałem napisać. Wtedy zrozumiesz że popełniłaś niegrzeczność kiedyś i że Nigdy, Nigdy NIGDY, bym tego Ci teraz nie wypomniał. Ale to WŁAŚNIE KIEDYŚ zrobiłaś. Mnie.Dlatego właśnie to Tobie przypomniałem.

Jeszcze raz poczytaj mój dopisek PS. Na #362-który jeszcze jest niedaleko. Myślałem że przełkniesz tę gorzką pigułkę w milczeniu, ale Ty wolisz pisać że inni zrozumieli- a ja nie. Ci inni mają post #362 nie daleko od tego postu i poczytają. Jak to lubisz roztrząsać. To znajdę na Twoje życzenie jak się kiedyś przyczepiłaś do mojej pomyłki. To może miałem napisać wtedy "inni zrozumieli oprócz Poli?" No i jak? Chcesz to wałkować dalej? Nie ma sprawy. Niech wszyscy wiedzą że Tobie wolno wytykać coś [niby nie zrozumiałaś] ale odwrotnie to już nie. Po prostu to jest przykład, że byś wiedziała-taki sam błąd wytykania komuś za przekręcenie nazwiska jest niegrzeczny. Nie wiem czy już zrozumiesz-może kilka postów jeszcze musimy wymienić [od Ciebie zależy]

To był po prostu prztyczek abyś " pani poprawnicka" nigdy takich metod więcej nie stosowała.
W poście #362 to wszyscy mogą poczytać. Mam nadzieję, że nie będziesz jedyną która tego nie rozumie.
  #366  
Nieprzeczytane 16-12-2008, 19:27
Wiśka's Avatar
Wiśka Wiśka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Głęboka Prowincja.
Posty: 47
Domyślnie

[quote=Malgorzata 50]
Cytat:
Napisał Wiśka
To ty żyjesz druhno???? A tak się martwiłam....



My sie znamy? Z jakiegoś obozu?Gdzie bywałaś na obozach,zlotach,rajdach?
Sobieszyn zaliczyłas?
Dlaczego się martwiłaś?
Miałam nie życ?
  #367  
Nieprzeczytane 16-12-2008, 19:29
Wiśka's Avatar
Wiśka Wiśka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Głęboka Prowincja.
Posty: 47
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Wisia zyje i zyc bedzie ,zwawa seniorka z niejednego harcerskiego kotla jadla,dzisiaj juz mniej po obozach "na miotle lata".
Wisia - ja ciebie "uwielbiac" !



Jesteś po lekturze "W pustyni i w puszczy"
Mówisz jak Kali.

Pewnie ,że z niejednego,żołdacy też nam pomagali,często kuchnie wojskowe były od armii naszej polskiej,niezwyciężonej.
ZWAWA-co to?
  #368  
Nieprzeczytane 16-12-2008, 20:32
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Podtrzymuję tezę o sznurowadłach

Twoje PS:
Cytat:
Napisał Kazik
PS. Ja oczywiście rozumiem pomyłkę.

Jaką pomyłkę! Nie przekręciłam żadnego nazwiska, zalecam powtórkę z orzeczenia podmiotu, określeń do tychże oraz polecam też powtórkę z szyku wyrazów w zdaniu, a moje brzmiało tak:
Cytat:
Ładnie w Kropce Moniki Bugaj "obsobaczył" Palikota...

orzeczeniem jest "obsobaczył", podmiotem - "Bugaj", reszta wyrazów to tylko określenia do orzeczenia: Obsobaczył - jak? ładnie, gdzie? w Kropce, czyjej? Moniki.

Gdzie tu widzisz moją pomyłkę? Logika, Kaziu, logika się kłania
Cytat:
I nie pisałbym o tym dzisiaj, gdybyś mnie nie potraktowała kiedyś [inteligentna kobieta] w taki sposób. Czyli pozostawiam do przemyślenia na przyszłość podobne"wycieczki".
No właśnie...jak nie ma do czego, zostają sznurowadła. Może jeszcze zlustrujesz mojego dziadka, co?

Przepraszam wszystkich forowiczów za ten wpis zupełnie nieprzylegający do tytułu wątku, chociaż jak się dobrze człowiek przyjrzy, to może sobie zadać pytanie: Dokąd i z kim... Polsko!
  #369  
Nieprzeczytane 16-12-2008, 20:36
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Twoje PS:

Jaką pomyłkę! Nie przekręciłam żadnego nazwiska, zalecam powtórkę z orzeczenia podmiotu, określeń do tychże oraz polecam też powtórkę z szyku wyrazów w zdaniu, a moje brzmiało tak:

orzeczeniem jest "obsobaczył", podmiotem - "Bugaj", reszta wyrazów to tylko określenia do orzeczenia: Obsobaczył - jak? ładnie, gdzie? w Kropce, czyjej? Moniki.

Gdzie tu widzisz moją pomyłkę? Logika, Kaziu, logika się kłania

No właśnie...jak nie ma do czego, zostają sznurowadła. Może jeszcze zlustrujesz mojego dziadka, co?

Przepraszam wszystkich forowiczów za ten wpis zupełnie nieprzylegający do tytułu wątku, chociaż jak się dobrze człowiek przyjrzy, to może sobie zadać pytanie: Dokąd i z kim... Polsko!
Mówiłem wolniej pisz.
  #370  
Nieprzeczytane 16-12-2008, 20:45
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Polu -poczytaj moje PS [#362]. Wyjaśniłem że rozumiem Twoją pomyłkę i nic bym na ten temat nie pisał, bo to nie ładnie. Ale żebyś takich chwytów nie stosowała w przyszłości do innych -to musiałem napisać. Wtedy zrozumiesz że popełniłaś niegrzeczność kiedyś i że Nigdy, Nigdy NIGDY, bym tego Ci teraz nie wypomniał. Ale to WŁAŚNIE KIEDYŚ zrobiłaś. Mnie.Dlatego właśnie to Tobie przypomniałem.

Jeszcze raz poczytaj mój dopisek PS. Na #362-który jeszcze jest niedaleko. Myślałem że przełkniesz tę gorzką pigułkę w milczeniu, ale Ty wolisz pisać że inni zrozumieli- a ja nie. Ci inni mają post #362 nie daleko od tego postu i poczytają. Jak to lubisz roztrząsać. To znajdę na Twoje życzenie jak się kiedyś przyczepiłaś do mojej pomyłki. To może miałem napisać wtedy "inni zrozumieli oprócz Poli?" No i jak? Chcesz to wałkować dalej? Nie ma sprawy. Niech wszyscy wiedzą że Tobie wolno wytykać coś [niby nie zrozumiałaś] ale odwrotnie to już nie. Po prostu to jest przykład, że byś wiedziała-taki sam błąd wytykania komuś za przekręcenie nazwiska jest niegrzeczny. Nie wiem czy już zrozumiesz-może kilka postów jeszcze musimy wymienić [od Ciebie zależy]

To był po prostu prztyczek abyś " pani poprawnicka" nigdy takich metod więcej nie stosowała.
W poście #362 to wszyscy mogą poczytać. Mam nadzieję, że nie będziesz jedyną która tego nie rozumie.
Kochany Kaziu, producencie naszych napojów wyskokowych w Melince, upraszam cię, żebyś dał spokój, bo nie da się czytać tego co piszesz, jak cię lubię i nie chcę karcić. Proszę, daj spokój i zmień temat.
  #371  
Nieprzeczytane 16-12-2008, 20:55
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

HURRRA kolejny rok dobiega końca ,a Polska mimo wieszczeń złowieszczych niektórych dzielnych i zatroskanych forumowiczów NIE RUNĘŁA w przepaść!!!!!! Dalej stoi nad krawędzią i czepia się pazurmi.....Całe spoleczeństwo nie wyemigrowalo ,nie umarło z głodu ,nie pogrążyło się w dennej rozpaczy oraz nie zwariowało.SUKCES kochani Panstwo więc pytajcie dalej dzielnie Quo Vadis.....?????
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #372  
Nieprzeczytane 16-12-2008, 21:01
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
HURRRA kolejny rok dobiega końca ,a Polska mimo wieszczeń złowieszczych niektórych dzielnych i zatroskanych forumowiczów NIE RUNĘŁA w przepaść!!!!!! Dalej stoi nad krawędzią i czepia się pazurmi.....Całe spoleczeństwo nie wyemigrowalo ,nie umarło z głodu ,nie pogrążyło się w dennej rozpaczy oraz nie zwariowało.SUKCES kochani Panstwo więc pytajcie dalej dzielnie Quo Vadis.....?????
Zapomniałaś dodać mimo hamulców! A pesymistom trzeba powiedzieć jak w reklamie : "jedzcie ryby poprawiają punkt widzenia" no i chleb Moniki Sadowskiej.
  #373  
Nieprzeczytane 16-12-2008, 21:13
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 059
Domyślnie

Małgorzato ,nieustająco 50 !!!

Ja się zapytowywuję ,czy owo Qvo vadis nie kojarzy Ci się ,nie daj Bóg, z ukrzyżowaniem czy inną rzymską męką ?
A czemu nie z rzymską łaźnią ,roletą czy pieczenią ?
Przecież to tylko pytanie jest ,zwykłe choć łacińskie .Bo gdzieś tam wszyscy idziemy naprzód .
No i emeryci niech se mają nadzieję na wływ jakikolwiek .
  #374  
Nieprzeczytane 16-12-2008, 21:14
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Twoje PS:

Jaką pomyłkę! Nie przekręciłam żadnego nazwiska, zalecam powtórkę z orzeczenia podmiotu, określeń do tychże oraz polecam też powtórkę z szyku wyrazów w zdaniu, a moje brzmiało tak:

orzeczeniem jest "obsobaczył", podmiotem - "Bugaj", reszta wyrazów to tylko określenia do orzeczenia: Obsobaczył - jak? ładnie, gdzie? w Kropce, czyjej? Moniki.

Gdzie tu widzisz moją pomyłkę? Logika, Kaziu, logika się kłania

No właśnie...jak nie ma do czego, zostają sznurowadła. Może jeszcze zlustrujesz mojego dziadka, co?

Przepraszam wszystkich forowiczów za ten wpis zupełnie nieprzylegający do tytułu wątku, chociaż jak się dobrze człowiek przyjrzy, to może sobie zadać pytanie: Dokąd i z kim... Polsko!
Dziwne że nie widziałaś takiej samej logiki-wytykając że pomyliłem się nazywają M. Olejniczak-ale W TYM SAMYM POSCIE, POWTARZAM: W TYM SAMYM nazywałem ją 2 razy POPRAWNIE- czyli M. Olejnik. A raz błędnie [Olejniczak]
To wystarczyło abyś to niby nie zrozumiała [zrozumiałaś wtedy dokładnie], ale musiałaś użądlić z braku innych argumentów. Logika Ci się wtedy nie kłaniała? [patrz cytat Twojego postu powyżej]

Czy nie uważasz, że tak się rozpaczliwie broniąc wystawiasz się na śmiech? Twoje argumenty w innych sprawach również?

Co ma Twój dziadek do tego? Jakie lustrowanie? Sznurowadła? Oj -dobrze że jeszcze nie wyciągasz barana lub kozy, jak tu jeden gość.

Polu-nie obniżaj swojego poziomu. Bardzo proszę.
  #375  
Nieprzeczytane 16-12-2008, 21:29
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Małgorzato ,nieustająco 50 !!!

Ja się zapytowywuję ,czy owo Qvo vadis nie kojarzy Ci się ,nie daj Bóg, z ukrzyżowaniem czy inną rzymską męką ?
A czemu nie z rzymską łaźnią ,roletą czy pieczenią ?
Przecież to tylko pytanie jest ,zwykłe choć łacińskie .Bo gdzieś tam wszyscy idziemy naprzód .
No i emeryci niech se mają nadzieję na wływ jakikolwiek .
Lila, Kazikowi posłałem dwa błędy popełniane na randkach, pewno nie czytał albo udaje, bo dalej ...., chyba tam gdzie senior czytuje prasę, jak nie wywalili to poczytaj, a już chciałem się z Tobą na randkę dogadywać, ale jak tak będziesz pesymistycznie do świata nastawiona, to każdy z kim na bok będziesz chciała wyskoczyć po 5 minutach Ci zwieje.
  #376  
Nieprzeczytane 16-12-2008, 21:32
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 059
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Lila, Kazikowi posłałem dwa błędy popełniane na randkach, pewno nie czytał albo udaje, bo dalej ...., chyba tam gdzie senior czytuje prasę, jak nie wywalili to poczytaj, a już chciałem się z Tobą na randkę dogadywać, ale jak tak będziesz pesymistycznie do świata nastawiona, to każdy z kim na bok będziesz chciała wyskoczyć po 5 minutach Ci zwieje.

Ależ Ty czytasz.Ja i pesymizm..

Nie będę chciała na bok wyskoczyć ,na 100 %.Nie mam wprawy.
  #377  
Nieprzeczytane 16-12-2008, 21:37
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Ależ Ty czytasz.Ja i pesymizm..

Nie będę chciała na bok wyskoczyć ,na 100 %.Nie mam wprawy.
Nigdy nie mów nigdy. A przeczytałaś popełniane błędy? może się przydać.
  #378  
Nieprzeczytane 16-12-2008, 21:41
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

"Kaziu, nie męcz ojca!" - to cytat z Żołnierza królowej Madagaskaru. To był wodewil.
A to, co Ty robisz, Kaziu - to jest czepiactwo.
I nudne to, i nieprzyjemne, i nie wiadomo po co...
  #379  
Nieprzeczytane 16-12-2008, 22:21
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
"Kaziu, nie męcz ojca!" - to cytat z Żołnierza królowej Madagaskaru. To był wodewil.
A to, co Ty robisz, Kaziu - to jest czepiactwo.
I nudne to, i nieprzyjemne, i nie wiadomo po co...
Powiedzcie to Poli-bo przypomniałem jej taki wyskok dawny, ale wolała to rozdrapywac bo musi mieć ostatnie słowo. Więc dlaczego ja nudny a ona nie? Dolepia dziadka, sznurowadła -ciekawe co jeszcze wymyśli.
A jipek który dopiero co napisał że ma 7 klas-to pisze że mi wytknął 2 błędy na wątku randki. Jest taki wątek?
Dobrze Lila mu napisała-niech dmuchnie barana od tyłu, aż mu się rogi wyprostują [baranowi-nie jemu]
  #380  
Nieprzeczytane 16-12-2008, 22:29
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Ło matko!!! Że też Ci się chce!

Dobranoc
Fot. Maciej Romański


 


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
QUO VADIS...Polsko...IX cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 506 01-12-2008 23:21
QUO VADIS...Polsko...VII cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 502 22-09-2008 22:44
QUO VADIS...Polsko...VI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 508 14-07-2008 22:59
QUO VADIS...Polsko...V cz.co z tą Polską Lila Społeczeństwo - wątki archiwalne 500 26-04-2008 18:50
QUO VADIS...Polsko...IV cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 557 02-04-2008 23:17

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:40.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.