menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #241  
Nieprzeczytane 16-12-2008, 10:52
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Wczoraj był ciekawy artykuł - Mój dziwny kraj i jego dziwna religia - w internecie, podaję link dla chcących przeczytać:

http://wiadomosci.onet.pl/1522016,24...,kioskart.html
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #242  
Nieprzeczytane 16-12-2008, 11:21
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bianka
Wczoraj był ciekawy artykuł - Mój dziwny kraj i jego dziwna religia - w internecie, podaję link dla chcących przeczytać:

http://wiadomosci.onet.pl/1522016,240,1,moj_dziwny_kraj_i_jego_dziwna_religi a,kioskart.html

Artykuł moim zdaniem znakomity, mam nadzieję że kiedyś doczekamy się rozdziału państwa od kościoła.
  #243  
Nieprzeczytane 16-12-2008, 12:33
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
Artykuł moim zdaniem znakomity, mam nadzieję że kiedyś doczekamy się rozdziału państwa od kościoła.
Bianca, artykul moim zdaniem bardzo dobry. A co do rozdzialu panstwa wyznaniowego .....pomarzyc mozna.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #244  
Nieprzeczytane 16-12-2008, 13:23
Wiśka's Avatar
Wiśka Wiśka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Głęboka Prowincja.
Posty: 47
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Walesa nie mial a prezydentem zostal a "dyplomata" po dzisiejszy dzien jest.




Wielu takich jak ty w tym kraju,nie moze mu darowac,ze tez po zawodowkach,a nie zostali.



No coz ,cymbalistow było wielu,ale Jankiel jeden.
  #245  
Nieprzeczytane 16-12-2008, 14:07
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Wiska !
Jestes kapitalna w ocenach ,odrazu widac,ze masz minimum srednie wyksztalcenie.
Ja to toleruje jaknajbardziej - pisz Wisia pisz.
  #246  
Nieprzeczytane 16-12-2008, 14:35
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Bianko artykuł świetny ...i w samo sedno .Polski katolicyzm powszechny jest bardziej zwyczajowy niż rzeczywistszy i niestety niesie ze sobą interpretacje maluczkich będące pokładami nietolerancji i nie akceptacji wszystkiego co inne i różne ....i o to się tłukę .Każdy kościół przestrzega swoich zasad i nikomu nic do tego ,ale dlaczego usiłuje narzucić to WSZYSTKIM ja się pytam.I o to będę walczyć do upadłego NIE religii w szkole i na świadectwie w państwie świeckim w szkole jest RELIGIOZNAWSTWO a prawdy wiary wykłada się w stosownych świątyniach lub szkołach wyznaniowych.NIE dla symboli wiary w miejscach publicznych bo jeśli tak, to na drzwiach powinna być przybita mezuza dla wyznawców judaizmu ,obok krzyża katolickiego powinien wisieć krzyż prawosławny itd itd
Nie dla ustaw na temat in vitro usiłujących pogodzić ogień z wodą w państwie świeckim robi się WSZYSTKO żeby ludzie którzy chcą mieć dzieci mogli je mieć bez względu na stan majątkowy i mogli je mieć zdrowe.Ale również daje się prawo dorosłym ludziom do wyboru czy chcą mieć dzieci czy nie .Daje się w państwie świeckim również prawo kobiecie i mężczyźnie do tego żeby byli razem w takiej konfiguracji w jakiej im odpowiada i nie grzmi się z ołtarzy bzdur o uleczaniu z "dewiacji" W państwie świeckim nie wydziwia się nad tym że ktoś żyje jak chce ,kolor ma jaki ma i wierzy w to co chce .To jest naprawdę elementarz ale dlaczego w naszym kraju tak trudno go wprowadzić?????/
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #247  
Nieprzeczytane 16-12-2008, 14:51
Wiśka's Avatar
Wiśka Wiśka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Głęboka Prowincja.
Posty: 47
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Wiska !
Jestes kapitalna w ocenach ,odrazu widac,ze masz minimum srednie wyksztalcenie.
Ja to toleruje jaknajbardziej - pisz Wisia pisz.


Nie potrzebuje twojego pozwolenia,moje imię Wiśka,nie Wiska.
Co ty tolerujesz?
  #248  
Nieprzeczytane 16-12-2008, 16:22
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wiśka
Wielu takich jak ty w tym kraju,nie moze mu darowac,ze tez po zawodowkach,a nie zostali.



No coz ,cymbalistow było wielu,ale Jankiel jeden.
Nie martw się ja tylko po podstawówce, i tak myślę sobie, że wlazłem w same uczone persony i może dlatego muszę wolno pisać, żeby zrozumieli, tylko nie wiem dlatego, że ja po podstawówce, czy, że one takie uczone.
  #249  
Nieprzeczytane 16-12-2008, 17:39
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Stosunki między państwem a kościołami określone są w artykule 25 Konstytucji.Nic tam nie ma o współrządzeniu.
Czyżby - mimo to kościoły rządzą w Polsce i wydają ustawy?
Proszę mi to wyjaśnić.
By religia była przedmiotem w szkole, domagali się tego rodzice dzieci.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
  #250  
Nieprzeczytane 16-12-2008, 17:47
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał nutaDo
Stosunki między państwem a kościołami określone są w artykule 25 Konstytucji.Nic tam nie ma o współrządzeniu.
Czyżby - mimo to kościoły rządzą w Polsce i wydają ustawy?
Proszę mi to wyjaśnić.
By religia była przedmiotem w szkole, domagali się tego rodzice dzieci.
ad 1 -ustaw nie wydają ale jeden z kosciołów czyli katolicki ma na nie przeogromny wpływ nie udawaj ,że tak nie jest
ad 2-rodzice? no tak ,katolicka większość....a co z prawami obywatelskimi rodziców dzieci innych wyznań ? A tych którzy NIE chcą religii w szkole?
Państwo powinno byc świeckie i szkoły publiczne też
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #251  
Nieprzeczytane 16-12-2008, 17:52
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Przecież to przez Kk są problemy z zapłodnienie in vitro, toż samo z aborcją. KK wydał polecenie i słudzy muszą wykonać.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #252  
Nieprzeczytane 16-12-2008, 17:57
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Możemy może oderwać się od emocji i obrażania o wszystko -chodzi o zasadę Np we Francji jak jest -nie wolno demonstrować w szkole przynależności religijnej i już. Państwo jest świeckie ,kościół kościelny i wszyscy są zadowoleni.Jak zwykle ortodoksi robią za męczenników .Przecież nic nie stoi na przeszkodzie ,żeby wierzący rodzice posyłali swoje dzieci do szkół wyznaniowych -często znakomitych .A jak ich nie stać to mogą uprawiać praktyki religijne w świątyniach a niekoniecznie w szkole .Ta powinna dawać WIEDZĘ-także o religiach świata,a nie wiarę
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #253  
Nieprzeczytane 16-12-2008, 18:22
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Czy, jeżeli na sali szpitalnej leżą 3 chrześcijanie i 1 ateista, krzyż ma być zdjęty? - i odwrotnie, gdy leżą 3 ateiści i 1 chrześcijanin, to krzyż ma być powieszony?
Jak to ma być?
Myślę, że ci, którzy podejmują decyzje inne niz zalecana przez kościół, nie mają z tego tytułu kompleksów, jako że ogólna opinia /np media/ utwierdza ich w przekonaniu, że to jest sposób na życie.I dlatego państwa świeckie są społecznością ludzi starszych, wg pojęcia ekonomicznego nie reprodukcyjną.A czym to grozi?.....
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
  #254  
Nieprzeczytane 16-12-2008, 18:30
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał nutaDo
Czy, jeżeli na sali szpitalnej leżą 3 chrześcijanie i 1 ateista, krzyż ma być zdjęty? - i odwrotnie, gdy leżą 3 ateiści i 1 chrześcijanin, to krzyż ma być powieszony?
Jak to ma być?
Myślę, że ci, którzy podejmują decyzje inne niz zalecana przez kościół, nie mają z tego tytułu kompleksów, jako że ogólna opinia /np media/ utwierdza ich w przekonaniu, że to jest sposób na życie.I dlatego państwa świeckie są społecznością ludzi starszych, wg pojęcia ekonomicznego nie reprodukcyjną.A czym to grozi?.....


A moze najlepiej byloby powiesic nad wlasnym lozkiem to co sie komu podoba?? Krzyz nad chrzescijaninem a sierp i mlot nad ateista i sprawa zalatwiona
Kazdy bedzie sie modlil do swojego Boga
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #255  
Nieprzeczytane 16-12-2008, 18:34
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Asiu

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
A moze najlepiej byloby powiesic nad wlasnym lozkiem to co sie komu podoba?? Krzyz na chrzescijaninem a sierp i mlot nad ateista i sprawa zalatwiona
Kazdy bedzie sie modlil do swojego Boga
dlaczego sądzisz, że ateista potrzebuje do szczęścia sierpa i młota nad łóżkiem?
  #256  
Nieprzeczytane 16-12-2008, 18:48
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Możemy może oderwać się od emocji i obrażania o wszystko -chodzi o zasadę Np we Francji jak jest -nie wolno demonstrować w szkole przynależności religijnej i już. Państwo jest świeckie ,kościół kościelny i wszyscy są zadowoleni.Jak zwykle ortodoksi robią za męczenników .Przecież nic nie stoi na przeszkodzie ,żeby wierzący rodzice posyłali swoje dzieci do szkół wyznaniowych -często znakomitych .A jak ich nie stać to mogą uprawiać praktyki religijne w świątyniach a niekoniecznie w szkole .Ta powinna dawać WIEDZĘ-także o religiach świata,a nie wiarę

Wlasnie o to chodzi. Moze nie wszyscy sa zadowoleni, ale panstwo jest swieckie, zagwarantowane konstytucja. Nikt nie cierpi, nikt nie prowadzi emocjonalnych dyskusji na temat religii. Sa doskonale szkoly religijne. Maly paradoks, ktory wam nie przyjdzie do glowy; czesto do renomowanych szkol katolickich uczeszczaja dzieci muzulmanskie i nikt nie robi z tego wielkiego haro! U nas taka sytuacja jest nie do pomyslenia!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #257  
Nieprzeczytane 16-12-2008, 18:51
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
dlaczego sądzisz, że ateista potrzebuje do szczęścia sierpa i młota nad łóżkiem? :

A tak sobie.. Jakos mi tak pasuje ten wizerunek... Ale jak chce to przeciez moze sobie cos innego powiesic przeciez.. np.. piramide.. a ci ktorzy bardzo lubia pieniazki moga sobie powiesic np.. $.. czy wielka okragla zlotowe..
Rozne mam pomysly dla ateistow.. Przeciez nie ma tu zadnych ograniczen i fantazja moze szalec..
Nad toba Basiu to powiesilabym Mona-Lize.
Grunt to tolerancja
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #258  
Nieprzeczytane 16-12-2008, 18:52
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Basiu, Marbello, Małgosiu, cieszę się, że nie jestem osamotniona w swoich przekonaniach (na tym forum, bo w realu podziela je mnóstwo osób
Słowikowo, mylisz przekonania polityczne z duchowością. Ateiści nie wierzą w magię przedmiotów codziennego (niegdyś) użytku, choć katolicy wierzą w osobowego Boga. Monoteizm katolicki nie jest jednak nienaruszalny i konsekwentny. Z biegiem czasu zmienił się w dobry, stary politeizm. Ciekawe, dlaczego?
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #259  
Nieprzeczytane 16-12-2008, 19:14
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bianka
[b]
Słowikowo, mylisz przekonania polityczne z duchowością. Ateiści nie wierzą w magię przedmiotów codziennego (niegdyś) użytku, choć katolicy wierzą w osobowego Boga. Monoteizm katolicki nie jest jednak nienaruszalny i konsekwentny. Z biegiem czasu zmienił się w dobry, stary politeizm. Ciekawe, dlaczego?

Nie nie myle... to w koncu komunisci byli zapalonymi ateistami i przesladowcami kosciola nie tylko katolickiego.. Wiec kojarzy sie ten symbol a jakze.. szczegolnie jak ktos dostal mlotem w glowe a sierpem mu rozpruli brzuch
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #260  
Nieprzeczytane 16-12-2008, 19:20
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
A tak sobie.. Jakos mi tak pasuje ten wizerunek... Ale jak chce to przeciez moze sobie cos innego powiesic przeciez.. np.. piramide.. a ci ktorzy bardzo lubia pieniazki moga sobie powiesic np.. $.. czy wielka okragla zlotowe..
Rozne mam pomysly dla ateistow.. Przeciez nie ma tu zadnych ograniczen i fantazja moze szalec..
Nad toba Basiu to powiesilabym Mona-Lize.
Grunt to tolerancja
A co powiesiłabyś nad swoim łóżkiem?
 


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:04.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.