Wyświetl Pojedyńczy Post
  #20  
Nieprzeczytane 24-11-2007, 14:56
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
Ale w sprawie kreacji... Są tacy, którzy kreują się nie zdając sobie chyba z tego sprawy. Czasami ujawnia się to nieoczekiwanie. Nagle taki ktoś odzywa się innym głosem. Może to być zły dzień. Ale jeśli się powtarza? To o czym to świadczy?


Pozwól, że się nie zgodzę co do tego, że ktoś się kreuje, nie zdając sobie z tego sprawy. Po prostu to Ty stworzyłaś sobie obraz - taki a nie inny - tego kogoś. Na podstawie rozmów na jakiś tam temat, prowadzonych w zaciszu domowym, w dodatku przed monitorem komputera.
Nikt nie jest idealny. Każdy inaczej zachowuje się i rozmawia w gronie ludzi życzliwych, których lubi, a inaczej w sytuacji stresującej. My nie jesteśmy cały czas tacy sami, w każdej chwili i w każdej sytuacji. Żyje w nas jakby kilka osób, choć jedna z nich jest dominująca.
Wydaje mi się, że ważne jest swoim zachowaniem wyzwalać w ludziach chęć przejawiania ich dobrych cech.
Jaka jednak jest reakcja, gdy natykasz się na chamstwo, bezczelność, lekceważenie, kłamstwo w żywe oczy itd.? Czy mamy pozostać aniołami czy też dać odpór?
Pewna moja przyjaciółka powiedziała mi kiedyś: rozmawiaj z ludźmi takim językiem, jaki rozumieją.
Co prawda dotyczyło to świata realnego.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia