Wątek: depresja
Wyświetl Pojedyńczy Post
  #9  
Nieprzeczytane 29-04-2007, 21:44
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Och, macie racje.Depresja nie wybiera wieku.Ma prawo zapaść na nią osoba w kazdym wieku. Ja nie o tym myślałam pisząc o wieku i urodzie Malgos.
Depresja - dzieli się na fizjologiczną, nerwicową i psychotyczną. Pierwsza to stan najłagodniejszy, występująca m.in. po stracie ukochanej osoby i ustępujaca samoistnie z upływem czasu.Druga, poważniejsza występuje w wyniku nieświadomych konfliktów emocjonalnych. Występuje tu rozdraznienie, złość, bezsenność, często wstręt do pokarmów, stosunków seksualnych, obniżenie progu doznań bólowych, niepokój ruchowy, bądż zachowania agresywne. W cięższych przypadkach istnieje niebezpieczeństwo podejmowania prób samobójczych. Trzecia forma w której występują urojenia , często maniactwa wymaga leczenia szpitalnego.
To tak skrótowo. Bardzo skrótowo. Ta pierwszą można sobie leczyć z książką w ręku, pozostałych nie należy lekceważyć, tylko zwrócić się o pomoc do fachowca.Mają tendencje rozwojowe.
Pisząc do Malgos post próbowałam, zapewne nieumiejętnie, zwrócić uwagę na to, że często ludzie, zwykły smutek, jakąś chwilową niedogodność, zmartwienie z takiego czy innego powodu, nazywają depresją. Bo depresja jest w dzisiejszych czasach bardzo modna. Tak łatwo wszystko nią wytłumaczyć.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem