Wątek: Indie
Wyświetl Pojedyńczy Post
  #57  
Nieprzeczytane 06-09-2011, 11:00
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Indie Poludniowe – Cochin/Kochi w Kerala
Po dwoch dniach spedzonych na Morzu Arabskim, licznych rozrywkach, przyjemnosciach, galach i balach doplynelismy do Cochin’u. Dla turysty, ktory nigdy nie byl w Indiach to pierwsze spotkanie napewno jest szokujace. Luksusowy statek, technika XXI wieku....i nagle znajduje sie w zupelnie inych wymiarach.

Pamietam doskonale to odczucie. Kiedy po raz pierwszy wyladowalam w Delhi. wysiadlam z wygodnego samolotu Swissair’a i w dosc krotkim czasie, zupelnie przymusowo znalazlam sie na przedmiesciach stolicy Indii, w tonach smieci i ludzkiej nedzy. Cale szczescie, ze bylam z mezem, ktory doskonale rozumial moja reakcje.



Ciezko bylo na to patrzec i zrozumiec. Do tej pory wiedzialam o nedzy...wyobrazalam ja sobie, ale to co zobaczylam przeszlo moje wyobrazenie. Tym razem stanela przede mna w calej okazalosci, byla na wyciagniecie reki. Obrazy te zostaly mi do dnia dzisiejszego. Powoli nauczylam sie patrzec na Indie bez specjalnych emocji i osobistego zaangazowania, podziwiac piekno, kulture, sztuke tego kraju. Jest to jedyna mozliwa „filozofia”, jezeli chce sie podrozowac po Indiach i wiekszosci krajow Azjatyckich...i nie tylko. Te same odczucia mialam i mam kiedy podrozuje po Afryce.



Odloze na bok narzekanie. Indie to fascynujacy, piekny kraj, o wspanialej historii, tradycjach i niesamowitej kulturze. Warto tu przyjechac – choc raz w zyciu pod warunkiem, ze bedzie sie na wszystko patrzec z dystansem.





__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem